اطلاعیه

«اطلاعیه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در شهرستان بوکان»

🔸به اطلاع مردم عزیز شهرستان بوکان می‌رساند، متاسفانه در طی روزهای اخیر شاهد افزایش ناگهانی تعداد مراجعان به مراکز بهداشتی و مبتلایان به بیماری کرونا در سطح شهرستان بوده  که یکی از دلایل عمده آن، تصور تعدادی از همشهریان عزیز  مبنی بر عادی شدن شرایط و مراجعه آن‌ها به سطح شهر و یا تجمع در عرصه‌های عمومی بدون رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی است.
این در حالی است که با توجه به شرایط حال حاضر به هیچ عنوان از شرایط بحرانی خارج نشده‌ایم و بازگشایی بخشی از بازار نیز با شرایط خاص و لزوم رعایت دستورالعمل‌های مربوطه از جمله رعایت فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی صورت گرفته است.

🔸بنابراین مجددا از عموم مردم تقاضا داریم، برای حفظ سلامتی خود و خانواده‌ها، کماکان از مراجعات بی دلیل به سطح شهر و حضور در عرصه‌های عمومی به صورت جدی اجتناب نمایند و در صورت حضور در سطح شهر جهت انجام امورات ضروری، حتما با رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی این کار صورت گیرد.

🔸همچنین تمامی صنوفی که اقدام به بازگشایی محل کسب و کار خود نموده‌اند، ملزم به ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت و رعایت دستورالعمل‌های مربوطه می‌باشند، در غیر این صورت‌ بازرسان سلامت متشکل از کارشناسان مرکز بهداشت، نیروی انتظامی، اداره صمت و اتاق اصناف بدون هیچ‌گونه چشم پوشی با آنان برخورد قانونی خواهند نمود.

🔸بی شک اقدامات و همراهی همشهریان، کسبه و بازاریان عزیز در طول این دوره پیشگیری از بیماری کرونا، بسیار خوب و قابل تقدیر بوده است و در ادامه نیز برای شکست بیماری کرونا، همکاری اقشار مختلف مردم ضروریست و استدعا دارد کماکان نسبت به رعایت مسائل بهداشتی و اجرای تصمیمات ستاد شهرستان همراهی نمایند.