برگزاری جلسه هم‌اندیشی درخصوص مسائل و مشکلات مرتبط با خرید تضمینی گندم

🗓 سه‌شنبه؛ (۱۴۰۰/۰۴/۰۸)


جلسه هم‌اندیشی درخصوص مسائل و مشکلات مرتبط با خرید تضمینی گندم

✍️ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، جلسه هم‌اندیشی درخصوص مسائل و مشکلات مرتبط با خرید تضمینی گندم با حضور «امین‌زاده» فرماندار شهرستان بوکان، «زارعی» مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان‌غربی، «وحدت» معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی، «آرین‌نیا» معاون فنی و بازرگانی سازمان تعاون روستایی آذربایجان‌غربی، روسای ادارات غله و خدمات بازرگانی، جهاد کشاورزی و تعاون روستایی و جانشین فرمانده انتظامی شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه مسائل و مشکلات حوزه خرید تضمینی گندم از کشاورزان مورد بحث، بررسی و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر گردید:

▫️با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته در جلسه، به غیر از سیلوی هفتاد هزار تنی، پنج مرکز خرید تعاون روستایی می‌توانند نسبت به خرید گندم از کشاورزان اقدام نمایند و اداره غله و خدمات بازرگانی نیز نهایت مساعدت لازم را از لحاظ اُفت گندم تحویلی از کشاورزان و همچنین آهنگ خرید گندم در راستای جلوگیری از انباشت گندم در مراکز خرید معمول نماید.

▫️نیروی انتظامی شهرستان از خروج گندم شهرستان به استان‌های همجوار جلوگیری و هماهنگی لازم را در این راستا با ادارات جهاد کشاورزی و غله بعمل آورد.

▫️جهاد کشاورزی و اداره غله و خدمات بازرگانی نسبت به اطلاع رسانی لازم درخصوص ممنوعیت خروج گندم از شهرستان اقدام نمایند.

▫️اداره کل غله استان موضوع طرح تشویقی جهت تحویل گندم به سیلوهای دولتی و خصوصی سطح استان جهت ترغیب کشاورزان  را از طریق مبادی قانونی پیگیری و نتیجه را جهت انعکاس به ادارات سطح شهرستان‌ها اعلام نمایند.

 

#گزارش_تصویری
#خرید_گندم

@Farmandaribukan1