برگزاری سی و هفتمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا

برگزاری سی و هفتمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا
استاندار آذربایجان غربی: خسارت ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومانی کرونا به اقتصاد آذربایجان غربی/ مردم دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرند

🔹 «برگزاری سی و هفتمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا به ریاست استاندار آذربایجان غربی»

🔸 سی و هفتمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا به ریاست «شهریاری» استاندار آذربایجان غربی و با حضور «خسروپور» سرپرست فرمانداری و فرمانداران سراسر استان بصورت ویدیوکنفرانس در روز چهارشنبه، مورخ ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ برگزار شد.

▫️به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری امروز چهارشنبه در سی و هفتمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم در ماه مبارک رمضان و تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر و نیز سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر تصریح کرد: از روزهای نخست شیوع کرونا که با شتاب زدگی و بعضا کمبود تجهیرات همراه بود امروز به مدیریتی باثبات که الگویی معتبر برای دیگر کشورهای جهان است رسیده ایم.

▫️وی افزود: کشورهای اروپایی با همه توانمندی در امکانات، هنوز دچار شتاب زدگی هستند و مدیریت ایران با همه کمبودهای ناشی از تحریم، به اذعان سازمان بهداشت جهانی یک الگوی فاخر است.

▫️شهریاری گفت: بخش عمده تجربه موفق ایران در مدیریت کرونا به تجهیز و توسعه امکانات بهداشتی درمانی برمی گردد که بخوبی این امر از شبکه های بهداشت تا توسعه بیمارستانی نمود دارد.

▫️استاندار آذربایجان غربی به تلاشهای رسانه های بیگانه برای زیر سوال بردن دستاوردهای کشور نیز اشاره کرد و افزود: با وجود همه تبلیغات منفی شبکه های رسانه های خارجی، مردم بخوبی پای کار آمدند و با اجرای مصوبات ستاد ملی، وضعیت مقبولی را در کشور رقم زدند.

▫️محمدمهدی شهریاری به تلاش مجموعه های مختلف استانی از جمله دانشگاه علوم پزشکی، صدا و سیما، رسانه ها، خیرین، گروه های جهادی، بسیج، ارتش، نیروی انتظامی، سازمانهای مردم نهاد، سربازان گمنام و دستگاه های اطلاعاتی و تولید کنندگان محصولات سلامت محور در مدیریت کرونا در استان نیز اشاره کرد و افزود: تلاش این مجموعه ها قابل تقدیر و ستودنی است.

▫️وی تصریح کرد: در روزهای سخت کرونا گمرک استان نیز در ترخیص کالاهای بهداشتی و ضدعفونی کننده همکاری بسیاری خوبی داشته که قابل تقدیر است.

▫️مقام عالی استان در ادامه با بیان اینکه کرونا تمام نشده و باید یاد بگیریم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی با این ویروس تا زمان یافتن واکسن زندگی کنیم گفت: صنوف و برخی فعالیتهای اقتصادی از روزهای آتی نیز شروع بکار می کنند و نقش دستگاه های نظارتی در کنترل دستورالعمل های بهداشتی بسیار حائز اهمیت است.

▫️شهریاری خاطر نشان کرد: متاسفانه هنوز بخشی از مردم کرونا را جدی نگرفته و بخشی نیز در رعایت دستورالعمل های بهداشتی کوتاهی می کنند که می طلبد این افراد با جدیت بیشتری نسبت به قطع زنجیره انتقال اهتمام داشته باشند.

🔹«روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان»