«برگزاری جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در شهرستان بوکان»

🔸 «برگزاری جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در شهرستان بوکان»

🔹 جلسه ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در شهرستان بوکان با حضور «خسروپور» سرپرست فرمانداری و اعضای ستاد پیشگیری در روز پنج شنبه مورخ ۲۲ خردادماه ۱۳۹۹ در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

✍ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، سرپرست فرمانداری در این جلسه با اظهار نگرانی از بالا رفتن آمار مبتلایان به بیماری کرونا در طی روزهای اخیر، اظهار داشت: یکی از دلایل مهم این افزایش آمار عادی پنداشتن شرایط توسط شهروندان و حتی برخی از مسئولین شهرستانی نیز می‌باشد که لازم است تمامی ادارات همکاری کامل را درخصوص اجرای مصوبات ستاد پیشگیری از جمله الزام استفاده از ماسک توسط کارمندان و مراجعان و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی داشته باشند.

▫️سرپرست فرمانداری در ادامه با اشاره به تعطیلی ۴ ماهه بازار دواب و نقش بسیار مهم این بازار در اقتصاد شهرستان اضافه کرد: ستاد پیشگیری با توجه به درخواست‌های مکرر دامداران با بازگشایی این بازار به شرط رعایت کامل مصوبات موافقت خواهد نمود و در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی مجددا در هفته آینده درخصوص این تصمیم بازنگری خواهد شد.

▫️ «خسروپور» در خاتمه با اشاره به نقش بسیار مهم استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در جلوگیری مبتلا شدن به این بیماری به تمامی اعضای ستاد تاکید نمود که تمام تلاش خود را برای نهادینه سازی و ایجاد حساسیت در بین مردم برای رعایت موارد فوق داشته باشند.

🔹 در پایان و بعد از بحث و گفتگو حاضران مقرر گردید:

▫️۱. اکیپی متشکل از نیروی انتظامی، شهرداری، دامپزشکی با استقرار در ورودی های بازار بر نحوه ورود و خروج افراد نظارت داشته باشند.

▫️۲. با عنایت به لزوم استفاده از ماسک در بازار دواب مقرر گردید شهرداری و پیمانکار بازار درخصوص تهیه ماسک و توزیع با قیمت خرید در ورودی اقدام لازم بعمل آورند.

▫️۳. تهیه و طبخ مواد غذایی از جمله کباب، آبمیوه و غیره تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد و در صورت توزیع با متخلفان برخورد صورت خواهد گرفت.

▫️۴. هلال احمر با همکاری مرکز بهداشت و شهرداری نسبت به انجام عملیات غربالگری در ورودی اقدام نمایند.

▫️۵. اکیپ سیار سلامت مرکز بهداشت در داخل بازار حضور و نسبت به اطلاع¬سانی و آموزش لازم اقدام نمایند.

▫️۶. آموزش و اطلاع رسانی های لازم درخصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی بصورت نصب بنر توسط شهرداری صورت پذیرد.

۷. به منظور کاهش تجمع از ورود خودروهای شخصی غیرضروری به داخل بازار جلوگیری به عمل آید.

۸. شهرداری بوکان نسبت به انجام عملیات گندزدایی در حین و بعد از بازگشایی بازار اقدام نمایند.

🔹 لازم به ذکر است با توجه به تصمیم ستاد پیشگیری جمعه بازار پرندگان کماکان تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد.

🔸 «روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان»