«سخنرانی «خسروپور» سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان قبل از خطبه های نماز جمعه به مناسبت ایام دهه مبارک فجر»

«سخنرانی «خسروپور» سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان قبل از خطبه های نماز جمعه به مناسبت ایام دهه مبارک فجر»
🔸 نماز جمعه شهر بوکان همزمان با هفتمین روز از ایام دهه مبارک فجر به امامت ماموستا هاشم آبادی و با حضور «خسروپور» سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان، اعضای شورای تامین و شورای اداری و جمع کثیری از نمازگزاران بوکان در مسجد جامع شهر بوکان برگزار شد.

 ‍ 🔹«سخنرانی «خسروپور» سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان قبل از خطبه های نماز جمعه به مناسبت ایام دهه مبارک فجر»

🔸 نماز جمعه شهر بوکان همزمان با هفتمین روز از ایام دهه مبارک فجر به امامت ماموستا هاشم آبادی و با حضور «خسروپور» سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان، اعضای شورای تامین و شورای اداری و جمع کثیری از نمازگزاران بوکان در مسجد جامع شهر بوکان برگزار شد.

✍به گزارش روابط عمومی شهرستان بوکان، «خسروپور» در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه، ضمن تبریک فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به ارائه گزارش عملکرد پرداخت و افزود: یکی از  بزرگترین مشکلات شهرستان بوکان حاشیه نشینی است که هم شهر بوکان و هم تعداد ۱۱ روستا درگیر این مشکل هستند که در قالب ستاد بازآفرینی  در چند سال اخیر عملکرد و نتایج قابل قبولی حاصل شده و یک پنجم اعتبارات استانی را جذب کرده ایم و حل مشکلات این مناطق کماکان در اولویت قرار دارد و خدمات رسانی به این مناطق در دست اجراست.

🔸در ادامه «خسروپور» با اشاره به مسائل و مشکلات حوزه آب در سطح شهر و روستا افزود: جهت  رفع مشکلات افت فشار و کمبود آب در بعضی از مناطق بوکان منبع ذخیره  ۲۰۰۰ مترمکعبی به بهره برداری رسیده و خط انتقال آن در دست اقدام است و با اجرای این خط  مشکل آب این مناطق حل می شود و خط دوم انتقال آب بوکان جهت تامین پایدار آب شرب شهری هم در حال اجراست، وی افزود: در حوزه آب روستائی در چند ماه اخیر   با پیگیری نماینده محترم مردم بوکان و مدیر عامل محترم و آبفای روستائی  کلنگ زنی پروژه آبرسانی از منطقه ساروقامیش جهت تامین آب ۱۶۴ روستا انجام شد و در حال اجراست وی این پروژه را از بزرگترین طرح های حوزه آب برشمرد.

🔸سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان تصریح کرد: در شهرستان بوکان تعداد ۱۷۵ روستا وجود دارد که از این تعداد برای ۵۷ روستا گازرسانی صورت گرفته و در حال حاضر جمعیتی بالغ بر ۳۵۰۰۰ نفر از این نعمت بهره مند هستند و تعداد ۳۱ روستا در حال گازرسانی و ۱۴ روستا در مرحله پیمان سپاری قرار دارند. بر همین اساس تا پایان سال ۹۹ تعداد ۱۰۲ روستا از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

🔸«خسروپور» در ادامه به حوزه گردشگری اشاره کرد و گفت چندین طرح در این حوزه از جمله موزه، موزه مفاخر، توسعه مسجد جامع، سد خراسانه، طرحهای بخش خصوصی و... در دست اجراست و امیدواریم با اجرای این طرحها شاهد تحول در حوزه گردشگری باشیم  و در ایام دهه مبارک فجر دو طرح گردشگری بخش خصوصی با اعتبار بیش از ۲۰ میلیارد تومان کلنگ زنی خواهد شد. در حوزه صنعت ۱۲۲ واحد فعال و ۳۳ واحد راکد داریم و در این ایام چندین طرح در حوزه صنعت از جمله گونی بافی، صابون سازی، اتاق کامیونت و... به بهره برداری میرسد.

🔸 سرپرست فرمانداری در ادامه به حوزه روستائی اشاره کرد و گفت دهها طرح در مناطق روستائی در چند سال اخیر انجام شده و در همین ایام بالغ بر ده میلیارد تومان پروژه در مناطق روستائی به بهره برداری رسید. وی سپس وضعیت جاده های بین شهری بوکان را تاسف آور خواند و گفت علیرغم کمبود شدید منابع مالی این پروژه ها فعال بوده البته روند کار به کندی انجام میشود

 🔸«خسروپور» سپس به حوزه عمران شهری اشاره کرد و گفت با همت شهرداری و شورای اسلامی و همکاری مسئولان و مجموعه مدیریت شهری اقدامات خوبی انجام شده که خوشبختانه رضایت نسبی مردم را به همراه داشته و در چند ماه گذشته یکی از بزرگترین پروژه های شهری به بهره برداری رسید و اقدامات گسترده ای در مناطق مختلف شهری در دست اجراست

🔸«خسروپور» در پایان مجموع اعتبارات پروژه های شهرستان در حوزه های مختلف اعم از بهره برداری یا کلنگ زنی را بیش از ۸۴ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت علیرغم همه کمبودها و مشکلات که مردم درگیر آن هستند و از این بابت شرمنده مردم هستیم اما امروز با همدلی مجموعه مدیریت شهری تلاش می شود از همه ظرفیت های ممکن جهت حل مشکلات استفاده شود.

🔸 شایان ذکر است همزمان روسا و مسئولین ادارات سطح شهر بوکان در مساجد سطح شهر و روستا در بین نمازگزاران حضور یافته و قبل از خطبه های نماز جمعه به ایراد سخنرانی و ارائه گزارش عملکرد به مردم پرداختند.

🔹«روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان»