«برگزاری جلسه شورای توسعه و حمایت از سمن‌های شهرستان بوکان»

🔸 «برگزاری جلسه شورای توسعه و حمایت از سمن‌های شهرستان بوکان»

🔹 جلسه شورای توسعه و حمایت از سمن‌های شهرستان بوکان با حضور «خسروپور» سرپرست فرمانداری، روسای و نمایندگان ادارات کار، تعاون و رفاه اجتماعی، حفاظت محیط‌زیست، میراث فرهنگی، بهزیستی، رییس شورای اسلامی شهرستان، نماینده سازمان‌های مردم نهاد شهرستان بوکان و نماینده شرکت حسابداری و حسابرسی در روز پنج شنبه، مورخ ۲۲ خردادماه ۱۳۹۹ در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

✍ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، در ابتدای جلسه گزارشی حسابرسی و عملکرد مالی سمن‌های شهرستان توسط نماینده شرکت حسابداری و حسابرسی ارائه گردید.

🔹 در ادامه جلسه سرپرست فرمانداری ضمن تاکید بر لزوم توسعه و تقویت سازمان‌های مردم نهاد، رعایت اساسنامه و حرکت در چارچوب‌های قانونی سمن‌ها را حیاتی خواند و گفت: تخطی از وظایف تعریف شده و وارد شدن به کارهایی که در حیطه‌ی وظایف سمن‌ها نیست غیرقانونی است. وی ادامه داد: سمن‌ها حق جمع‌آوری کمک‌های مالی که در چارچوب وظایف و اساسنامه‌شان نیست ندارند.

«خسروپور» افزود: تذکرهای لازم در این خصوص داده شده است و در صورت عدم توجه سمن‌ها مجوز فعالیت آنان باطل خواهد شد.

🔹 در ادامه جلسه موضوعاتی از قبیل درخواست صدور مجوز تمدید فعالیت تعدادی از سمن‌های شهرستان، درخواست صدور مجوز تاسیس برای ۶ سمن جدید مورد بحث و گفتگوی حاضران قرار گرفت و در خاتمه با صدور مجوز برای ۲ سمن جدید موافقت گردید و همچنین اعضای شورای توسعه و حمایت از سمن‌های شهرستان ابلاغ خود را دست سرپرست فرمانداری دریافت نمودند.

🔹 شایان ذکر است ۱۲ سازمان مردم نهاد در سطح شهرستان بوکان دارای مجوز فعالیت از وزارت کشور می‌باشند که از این تعداد ۲ مورد در مرحله انحلال قرار دارند و ۱۰ مورد بایستی پروانه فعالیتشان در شورای توسعه و حمایت از سمن‌های شهرستان برای ۴ سال آینده تمدید گردد.

🔸 «روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان»