برگزاری جلسه کارگروه اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده

🔹 «برگزاری جلسه کارگروه اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده با محوریت موضوع تشکیل ستاد پیشگیری از بیماری وبا (التور)»

✍ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، جلسه کارگروه اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده با حضور «خسروپور» سرپرست فرمانداری، بخشداران مرکزی و سیمینه، اعضای کارگروه و کارشناسان مرتبط فرمانداری، شبکه بهداشت و مرکز بهداشت با محوریت پیشگیری و مقابله با بیماری وبا در روز پنج‌شنبه، مورخ هشتم خردادماه ۱۳۹۹ در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان بوکان برگزار گردید.

🔸 در این جلسه سرپرست فرمانداری محوریت بحث کارگروه را هم‌اندیشی جهت پیشگیری از بیماری وبا همزمان با شروع فصل گرما عنوان کرد و گفت: حوزه بهداشت تنها حوزه‌ی که به هیچ عنوان قابل اغماض نیست. تمام تلاش بایستی در راستای رعایت مسائل بهداشتی باشد.

▫️«خسروپور» مهمترین مشکل شهرستان را پسماند برشمرد و از جمله اقدامات انجام شده در جهت ساماندهی محل دفن زباله شیخلر را احداث ایستگاه میانی که شامل واحد تصیفه شیرابه به جهت بهبود وضعیت و عدم آلودگی خاک و آب‌های زیرزمینی خواهد شد، عنوان کرد و افزود: قد‌م‌های خوبی در این راستا انجام شده که امیدواریم با همکاری اداره محیط زیست، شهرداری و شورای اسلامی شهر بوکان و سرمایه‌گذار طرح مذکور به سرانجام برسد.

🔸 در خاتمه و بعد از گفتگو حاضران در راستای پیشگیری و مقابله با بیماری وبا مقرر گردید:

▪️۱. افزایش تعداد ماشین‌آلات جمع‌آوری پسماند در سطح روستاها در دستور کار قرار گیرد.

▪️۲. تدابیر لازم جهت رفع چالش‌ها و مشکلات آب شرب روستایی اتخاذ گردد.

▪️۳. تسریع در روند رفع مسائل و مشکلات فاضلاب در تعدادی از نقاط شهری صورت پذیرد.

▪️۳. نظارت بیشتر دستگاه‌های مسئول بر عدم استفاده مزارع و صیفی‌جات‌ها از فاضلاب در آبیاری و تدابیر لازم جهت فنس‌کشی مزارع سیفی‌جات و سبزیکاری‌ صورت پذیرد.

▪️۴. ساماندهی مشکلات پناهگاه سگ‌های بلاصاحب از طرف شهرداری با همکاری خیرین و انجمن بشدار صورت پذیرد.

🔹«روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان»