برگزاری جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در شهرستان بوکان بە مناسبت بازگشایی مدارس با موضوع دانش‌آموزان سفیران سلامت در بین خانواده‌ها

برگزاری جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در شهرستان بوکان بە مناسبت بازگشایی مدارس با موضوع دانش‌آموزان سفیران سلامت در بین خانواده‌ها

✍️ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا با حضور امام جمعه، «خسروپور» سرپرست فرمانداری، اعضای شورای تامین، سرپرست بخشداری مرکزی، مدیر شبکه بهداشت و درمان، مدیر آموزش و پرورش، معاون خدمات شهرداری و مدیران مدارس شهرستان بوکان در روز سه‌شنبه، مورخ ۱۸ شهریورماه ۱۳۹۹ در محل سالن اجتماعات هنرستان شرف برگزار گردید.

🔹در ابتدا مدیر آموزش و پرورش به اقدامات و بستر سازی‌های بعمل آمده به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در بازگشایی مدارس اشاره و بر همکاری لازم با هدف اجرای بهینه آن تاکید نمود.

🔹در ادامه مدیر شبکه بهداشت و درمان به بیان وضعیت شهرستان از نظر بیماری پرداخت و بر لزوم رعایت دستورالعمل‌ها و همکاری با بازرسین بهداشتی با هدف بررسی کمی و کیفی نحوه مراقبت و کنترل بیماری در محیط مدرسه و ارتقای برنامه از طریق تعیین وضعیت موجود، شناسایی مشکلات و ارایه اقدامات لازم و راهکارها تاکید نمود.

🔹 در این جلسه سرپرست فرمانداری ضمن تشکر از زحمات و اقدامات حوزه آموزش و پرورش به اهداف جلسه اشاره و بر لزوم نهادینه نمودن آموزش راه‌های پیشگیری از کرونا به دانش آموزان به عنوان سفیران سلامت و انتقال به سطح خانوارها به منظور تشویق و ترغیب عموم مردم در جهت همراهی با تصمیمات ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا تاکید و اعلام داشت که بازرسین مرکز بهداشت بر رعایت مفاد دستورالعمل‌ها نظارت نموده و اقدامات لازم به منظور ارتقای سلامت عمومی دانش‌آموزان و کارکنان مدرسه را بعمل می‌آورند.

🔹در خاتمه تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

▫️۱. مقرر گردید دستورالعمل‌های بهداشتی در کلیه مدارس اجرا و آموزش دانش‌آموزان به عنوان سفیران سلامت در خانواده‌ها  در خصوص راه‌های پیشگیری از کرونا در دستور کار مدیران مدارس قرار گیرد و از کارشناسان حوزه بهداشت در جهت آموزش استفاده گردد.

▫️۲. مقرر گردید بازرسین مرکز بهداشت از کلیه مدارس بازرسی و ضمن تکمیل چک لیست نسبت به اعلام نواقص به مدیر مدرسه اقدام و گزارش روزانه را به فرمانداری ارسال نمایند.

▫️۳. مقرر گردید در صورت نیاز مدیران مدارس از کارشناسان مرکز بهداشت برای آموزش نحوه پیشگیری و کنترل بیماری کرونا و رفتارهای بهداشتی و سلامت محور متناسب با گروه‌های سنی مختلف دعوت بعمل آورند.

▫️۴. مقرر گردید در صورت مشاهده هرگونه وضعیت غیر عادی از نظر بیماری کرونا در محیط مدرسه مراتب در اسرع وقت به فرمانداری و مرکز بهداشت اعلام گردد.

▫️۵. مقرر گردید آموزش کلیه نیروهای خدمات نظافت عمومی مدرسه با هدف ارتقای دانش و آگاهی آن‌ها در زمینه‌های مرتبط انجام پذیرد و مستندات آن تنظیم و به فرمانداری و مرکز بهداشت ارسال گردد.
 
🔸 «روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان»