‍ برگزاری جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بوکان

‍ برگزاری جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بوکان
سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان: در حوزه اعتیاد و مواد مخدر بایستی در سه حوزه پیشگیری، مقابله، درمان و حمایت اجتماعی از بهبود یافته گان اقدام نماییم.

‍  برگزاری جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بوکان

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری بوکان جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با ریاست "خسروپور" سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان و با حضور اعضای شورای تامین، اعضای شورای اسلامی شهر بوکان، بخشدار سیمینه و مسئولین مربوطه روز چهارشنبه ۱۱ دیماه ۹۸ در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

درابتدای این جلسه سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان از اقدمات صورت گرفته توسط اعضای جلسه تقدیر و تشکر نمود و بیان داشت: در حوزه اعتیاد و مواد مخدر بایستی در سه حوزه پیشگیری، مقابله، درمان و حمایت اجتماعی از بهبود یافته گان اقدام نماییم.

خسروپور افزود: در حوزه پیشگیری، سازمانهای مردم نهاد از جمله انجمن معتادان گمنام ،موسسه عرفان و ادارات مرتبط در سطح شهرستان با برگزاری اقداماتی همچون کارگاههای آموزشی برای اقشار مختلف مردم، نمایشگاههای عکس و نقاسی، تئاتر خیابانی و ... اقدامات تاثیرگداری انجام داده اند همچنین در حوزه مقابله با عرضه مواد مخدر نیز نیروی انتظامی ،سپاه و نیروهای امنیتی تلاشهای بسیار خوبی انجام داده اند که افزایش آمار کشفیات موید این نکته است.

 وی ‌در ادامه گفت: متاسفانه در حوزه درمان و حمایت اجتماعی از بهبود یافته گان با مشکل اساسی روبرو هستیم که امید است با راه اندازی کمپ ترک اعتیاد و همچنین کمک به بهبود یافته گان این مشکلات نیز رفع شوند.

سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان در ادامه توضیحاتی در خصوص اجرای طرح یاری گران زندگی ارائه داد و اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته می بایست تا پایان سال جاری کانون یاری گران زندگی در ۲۰ درصد از مدارس سطح شهرستان بوکان تشکیل و تا پایان سال ۱۳۴۰۰ در تمامی مدارس این کانون به منظور مقابله با اعتیاد تشکیل شود.

خسرپور در ادامه با اشاره به جذب اعتبار و خرید تجهیزات مجتمع نگهداری متکدیان با همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری افزود: ساختمان این مجتمع نیز تکمیل و راه اندازی می شود.

وی در خاتمه با اشاره به مشکل فعالیت قلیانسراها در سطح شهرستان بوکان اظهار داشت: با همکاری اتاق اصناف و شبکه بهداشت و درمان ساماندهی قلیانسراها شروع شده و لازم است این اقدامات با همکاری و تعامل نهایی شود.