فرماندار شهرستان بوکان؛

فرماندار شهرستان بوکان؛

فرماندار شهرستان بوکان؛
حل مشکل آب شرب شهری از طریق اتصال چاه‌های روستای حصار به شبکه شهری/ رفع مشکل آب شرب روستاهای تبت، حصار و کهریزه سردار با حفر چاه دوم در روستای حصار/حل مشکل آب شرب روستای ینگیجه از طریق اتصال به شبکه آب شرب شهری/ اعزام اکیپ فنی شرکت آبفای استان به روستاهای دارای مشکل آب شرب شهرستان/ اختصاص یک تانکر آبرسانی سیار جدید به شهرستان

فرماندار شهرستان بوکان؛

▫️حل مشکل آب شرب شهری از طریق اتصال چاه‌های روستای حصار به شبکه شهری

▫️رفع مشکل آب شرب روستاهای تبت، حصار و کهریزه سردار با حفر چاه دوم در روستای حصار

▫️حل مشکل آب شرب روستای ینگیجه از طریق اتصال به شبکه آب شرب شهری

▫️اعزام اکیپ فنی شرکت آبفای استان به روستاهای دارای مشکل آب شرب شهرستان

▫️اختصاص یک تانکر آبرسانی سیار جدید به شهرستان

✍️ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، «امین‌زاده» فرماندار بوکان در جریان بازدید از وضعیت آب شرب شهری و روستایی که با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی همراه بود، با اشاره به حل مشکل آب شرب روستای ینگیجه از طریق اتصال به شبکه آب شهری گفت: مشکل آب روستای ینگیجه از طریق اتصال به شبکه آب شهری بوسیله ۳۷۰۰ متر لوله‌گذاری و احداث ایستگاه پمپاژ با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال حل می گردد.

وی افزود: با توجه به پیشنهاد امور آب و فاضلاب شهرستان و بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان شرکت آب و فاضلاب استان، به زودی عملیات اجرایی این پروژه آغاز خواهد شد.

فرماندار بوکان رفع مشکل آب شرب روستاهای تبت، حصار و کهریزه سردار را نیازمند حفر چاه دوم عنوان کرد و اظهارداشت: امروز و در جریان بازدید انجام شده توسط مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان، معاون ایشان و فرمانداری بوکان، دستورات لازم جهت حفر چاه دوم روستای حصار برای کمک به تامین آب شرب سه روستای مذکور توسط مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان صادر گردید.

وی ادامه داد: با حفر این چاه، آب شرب روستاهای مذکور در دراز مدت تأمین و پایدار می گردد و همچنین خط کمکی به روستای ینگیجه نیز کماکان دایر خواهد بود.

«امین‌زاده» درخصوص رفع مشکل کمبود آب شرب شهری بوکان گفت: کمبود آب شرب بوکان با انتقال آب از چاه‌های روستای حصار به شبکه آب شهری حل می‌شود‌.

🔹لازم به ذکر است در جریان بازدید امروز مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان و فرماندار شهرستان بوکان مقرر گردید:

▫️کمبود آب شرب شهری با آبرسانی از چاه‌های روستای حصار (اتصال به شبکه شهری) با ظرفیت ۸۰ لیتر بر ثانیه با لوله‌گذاری به قطر ۵۰۰ میلی‌لیتر به طول ۲۴۰۰ متر با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال پیگیری و اجرایی گردد. لوله‌های لازم برای اجرای طرح تامین و به محل پروژه انتقال داده شود و طی چند روز آینده اتصالات  مورد نیاز نیز خریداری و عملیات اجرایی پروژه شروع گردد.

▫️یک دستگاه تانکر آبرسانی دیگر جهت تامین آب روستاهای دارای مشکل کم آبی اختصاص یابد.

▫️به منظور رفع مشکل آب شرب روستاهای گل‌بهی، سلامت، تازه‌قلعه، کهریزه علی آقا و طرغه، اکیپ فنی شرکت آب و فاضلاب از شهرستان بازدید و پیشنهادات لازم را برای رفع مشکل و تامین آب روستاهای مذکور به منظور اجرا، اعلام نمایند.

▫️پیگیری‌های لازم جهت شروع بکار مجدد پیمانکار پروژه مجتمع حصار و واگذاری مانده احجام پروژه فوق به پیمانکار توسط شرکت آب و فاضلاب صورت پذیرد.

▫️جهت حل مشکل آب شمال شهر شامل پیام‌نور، خلفای راشدین، تالار مژگان، کوی بهداری و سی متری کلتپه و نساجی مقرر شد نسبت به احداث مخزن ده هزار متر مکعبی و خطوط مربوطه اقدام گردد.

▫️از محل اعتبارات خشکسالی نیز مقرر شد مخزنی به حجم ١٠٠٠ مترمکعب در ینگیجه احداث شود.

▫️ اصلاح شبکه آب روستای ینگیجه در برنامه کاری شرکت اب و فاضلاب قرار گیرد.

▫️جهت کمک به تامین اب روستای کهریزه محموداباد خط انتقال از انتهای شبکه امیراباد با احداث ایستگاه پمپاژ اجرایی گردد.

@Farmandaribukan1 | فرمانداری بوکان