برگزاری جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا

🔹 «برگزاری جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در شهرستان (۹۹/۰۳/۰۶)»

▫️▫️▫️ وضعیت در شهرستان نگران کننده است، مردم لازم است فاصله‌گذاری اجتماعی را بطور کامل رعایت کنند./ تمامی اماکنی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، پلمب خواهند شد.

🔸 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا با حضور «خسروپور» سرپرست فرمانداری، اعضای ستاد پیشگیری، نماینده سازمان‌های مردم نهاد و اصحاب رسانه در روز سه‌شنبه، مورخ ششم مردادماه ۱۳۹۹ در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان بوکان برگزار شد.

🔸 در ابتدای جلسه سرپرست فرمانداری ضمن تقدیر از عملکرد خوب ستاد پیشگیری، سازمان‌های مردم نهاد، رسانه‌ها و همکاری مردم در دوماه اولیه شیوع بیماری، به افزایش مبتلایان و اعلام وضعیت قرمز در روزهای اخیر در شهرستان اشاره کرد و گفت:
متاسفانه در طی روزهای اخیر شاهد افزایش مبتلایان به بیماری کرونا در سطح شهرستان هستیم که مهمترین دلیل آن نیز عدم رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توسط شهروندان است، بطوریکه آخرین و بیشترین آمار مربوط به مراجعه کنندگان به مراکز بهداشتی در یک روز، ۵۴ نفر بوده که نتیجه ۲۸ مورد مثبت اعلام گردیده است.

▫️ وی ادامه داد: در روزهای ابتدایی شیوع این بیماری، علیرغم شرایط خاص بوکان به دلیل همکاری خوب مردم توانستیم از بروز شرایط بحرانی در سطح شهرستان جلوگیری کنیم، اما در روزهای اخیر به دلیل تصورات غیر واقعی برخی از شهروندان مبنی بر پایان بیماری و عادی شدن شرایط شاهد افزایش بیماران هستیم.

▫️«خسروپور» بر اهمیت نقش رسانه‌‌ها تاکید کرد و بیان نمود: نبایستی این ذهنیت برای مردم به اشتباه ایجاد شود که شرایط عادی است چون وضعیت همان است که قبلا بوده است. وی گفت: افزایش اطلاع‌‌رسانی بسیار حیاتی بوده و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در بین مردم بایستی نهادینه گردد. سرپرست فرمانداری ادامه داد: نظارت‌ها تشدید و گشت سلامت بصورت فعال در سطح شهر حضور خواهد داشت و تمامی اماکنی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند بدون استثناء پلمب خواهند شد.

🔸 در ادامه و بعد از گفتگوی حاضران در جلسه مقرر گردید:

۱. به دلیل افزایش تعداد بیماران و وضعیت قرمز شهرستان، اماکن دارای خطر بالا همچون تالارهای عروسی، استخر، سونا، مهد کودک‌ها، قلیان سراها تا اطلاع ثانوی کماکان تعطیل می‌باشند.

۲. فضاها و شهربازی روباز کودکان و سالن‌های ورزشی به شرط رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و نظارت کامل دستگاه‌های ذیربط فعالیت خود را آغاز نمایند.

۳. بازارهای روز شهرستان بوکان همچون بازار دواب و بازار پرندگان تا اطلاع ثانوی کماکان تعطیل می‌باشند.

۴. روابط عمومی ادارات و رسانه‌های سطح شهرستان کماکان نسبت به انجام اطلاع رسانی‌های لازم در خصوص بیماری و درج پیام‌های فرهنگ‌سازی برای لزوم رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی همکاری نمایند. همچنین شهرداری بوکان نیز بیلبوردهای سطح شهر را به منظور درج پیام‌های آموزشی و هشداردهنده در اختیار مرکز بهداشت قرار دهد.

۵. با توجه به وضعیت قرمز شهرستان و لزوم جلوگیری از تجمع و تراکم افراد در مکان‌های سرپوشیده، مجالس ترحیم و عروسی و سایر مراسمات که باعث تجمع افراد در یک مکان بشود تا اطلاع ثانوی کماکان ممنوع می باشد.

🔹«روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان»