استاندار آذربایجان غربی در آیین افتتاح انبار مکانیزه ۷۰ هزار تنی بوکان: وحدت موجود میان مردم و مسئولان ارشد استان، توطئه های مروجین اختلافات قومی و مذهبی را خنثی کرده است

استاندار آذربایجان غربی در آیین افتتاح انبار مکانیزه ۷۰ هزار تنی بوکان: وحدت موجود میان مردم و مسئولان ارشد استان، توطئه های مروجین اختلافات قومی و مذهبی را خنثی کرده است

   استاندار آذربایجان غربی گفت: وحدت موجود میان مردم و مسئولان ارشد استان، توطئه های مروجین اختلافات قومی و مذهبی را خنثی کرده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری در آیین افتتاح انبار مکانیزه ۷۰ هزار تنی بوکان که با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور و هیات همراه،امام جمعه بوکان،نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان، اعضای شورای تامین، اداری، اسلامی شهر بوکان و سیمینه و جمعی از اقشار مختلف مردم گفت: علی رغم همه مسائل و مشکلات، شاخص های توسعه استان رو به بهبود است.

وی افزود: در پاییز و زمستان سال گذشته، آذربایجان غربی رتبه دوم بهبود فضای کسب و کار در کشور و در بهار امسال نیز رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده که این روند باعث جذب سرمایه گذاری و بهبود شاخص های توسعه استان شده است.

شهریاری به روند رو به رشد صادرات آذربایجان غربی نیز اشاره کرد و گفت: در ۵ ماهه نخست سالجاری میزان صادرات استان ۷۰۰ میلیون دلار بوده که پیش بینی می کنیم تا پایان سال به ۲ میلیارد دلار برسد.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با محکوم کردن اقدامات مروجین اختلافات قومی و مذهبی در استان گفت: برخی ها در استان بدنبال ایجاد شکاف های قومی و مذهبی هستند که ردپای سرویس های اطلاعاتی بیگانه نیز در آن ها وجود دارد.

شهریاری افزود: بی تردید با وحدتی که میان مسئولان رده بالای استان و همچنین اتحاد و انسجامی که در بین مردم استان وجود دارد، تمامی توطئه ها خنثی و استان مسیر رشد و توسعه خود را طی خواهد کرد.

وی گفت: با برنامه ریزی مناسب و اجتناب از حاشیه ها، آذربایجان غربی می تواند به یکی از بهترین و توسعه یافته ترین استان های کشور تبدیل شود.

 مقام عالی استان اضافه کرد: اجازه نخواهیم داد حاشیه ها ما را از برنامه های اصلی توسعه در استان دور کند.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه از آماده شدن زیرساخت های سرمایه گذاری در استان نیز خبر داد و گفت: پیش از این سرمایه گذاران استان در خارج از استان سرمایه گذاری می کردند که با آماده شدن زیرساخت ها امروز سرمایه گذاران سایر استان ها علاقمند به سرمایه گذاری در آذربایجان غربی شده اند.

شهریاری همچنین گفت: فرصت های سرمایه گذاری تمام شهرستان های استان احصا شده و به سرمایه گذاران علاقمند معرفی می شود.

وی در ادامه از پیگیری ها در جهت رفع مشکلات شهرستان بوکان نیز خبر داد و گفت: تکمیل سد بوکان از جمله مطالبات مردم این شهرستان است که در تلاش هستیم ستاد احیای دریاچه ارومیه با بازنگری در مصوبات، موافقت خود را با ادامه و تکمیل این پروژه اعلام کند.

شهریاری، تصویب ۶۵ میلیارد تومان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان برای شهرستان بوکان، تخصیص ۱۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه آبرسانی روستایی و ۱۵ میلیارد تومان برای بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی بوکان در سال جاری را از دیگر اقدامات در جهت ارتقای شاخص های توسعه در بوکان عنوان کرد.

✅ روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان 👇👇👇 @omidebukan