بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا به ۴۹ نفر افزایش پیدا کرد/

فرماندار بوکان؛

بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا به ۴۹ نفر افزایش پیدا کرد/ هیچ گونه مجوزی برای برگزاری هرگونه همایش، مراسمات و مسابقات ورزشی تا ادامه وضعیت موجود صادر نخواهد شد

✍️ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، روز پنج‌شنبه (۱۴۰۰/۰۱/۱۹) جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا با ریاست «امین‌زاده» فرماندار شهرستان بوکان و حضور اعضای شورای تامین و اعضای ستاد کرونای شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

🔹در این جلسه فرماندار بوکان با اشاره به وضعیت حال حاضر شهرستان از لحاظ شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: به تعویع انداختن شروع پیک چهارم در شهرستان ناشی از عملکرد خوب همه اعضای ستاد کرونا و به خصوص کادر بهداشت و درمان و همکاری مطلوب مردم بوده است.

▫️وی ادامه داد: با تمام این اوصاف در حال حاضر بیماران مبتلا به ویروس کرونا به ۴۹ نفر افزایش پیدا کرده است و وضعیت شهرستان از نارنجی به قرمز تغییر پیدا کرده است.

▫️«امین‌زاده» از بانک‌ها، دفاتر پیشخوان، مراکز رادیولوژی، آزمایشگاه‌ها، سونوگرافی و مطب‌ها به عنوان یکی از کانون‌های آلودگی به این بیماری نام برد و گفت: این اماکن علاوه بر ایجاد سیستم نوبت دهی با هدف کاهش تجمعات، نسبت به ایجاد تهویه مناسب، عدم خدمات دهی به مراجعین بدون ماسک و رعایت دستوالعمل‌های بهداشتی اهتمام ورزند.

▫️وی ادامه داد: بازرسی و نظارت جدی بر تمامی مراکز پرتجمع صورت خواهد گرفت.

▫️ فرماندار شهرستان بوکان افزود: هیچ‌گونه مجوزی برای برگزاری هرگونه همایش، مراسمات و مسابقات ورزشی تا ادامه وضعیت موجود صادر نخواهد شد.

▫️وی از پلمب تعدادی از تالارها و سالن‌های پذیرایی در هفته اخیر خبر داد و بیان کرد: این اماکن تا اطلاع ثانوی مجاز به برگزاری مراسمات نیستند و هیچ‌گونه مجوزی نیز در این خصوص صادر نخواهد شد.

▫️«امین‌زاده» ادامه داد: با کسانیکه نسبت به فک پلمب اقدام نمایند، با تشکیل پرونده در مراجع قضایی برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

▫️وی ضمن تقدیر از عملکرد نیروی انتظامی و سپاه پاسداران بوکان درخصوص کنترل مبادی ورود و خروج بوکان افزود: از ورود خوردهای با پلاک غیر بومی به بوکان همچنان جلوگیری به عمل خواهد آمد.

▫️فرماندار شهرستان بوکان با اشاره به مصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا درخصوص دورکاری کارکنان ادارات اظهار داشت: مطابق مصوبه ستاد استانی، انجام دورکاری در ادارات در صورتی که باعث ترافیک کاری و ایجاد تجمع در ادارات گردد، الزام آور نیست.

▫️وی مواجه با پیک چهارم را نیازمند ایجاد حساسیت در بین شهروندان عنوان کرد و بیان نمود: با توجه به شیوع بالای ویروس جهش یافته در پیک چهارم، بایستی همکاری و هماهنگی همه جانبه بین اعضای ستاد کرونای شهرستان و همچنین شهروندان انجام گیرد.

#ستاد_کرونا_شهرستان

@Farmandaribukan1