برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت کرونا

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت کرونا
«برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت کرونا به ریاست استاندار آذربایجان غربی و حضور سرپرست فرمانداری در این جلسه بصورت ویدئو کنفرانس»

☑️ «خسروپور» سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان خواستار استقرار ارتش در مسیر محور سقز - بوکان شد.

🔸 پانزدهمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت کرونا با حضور  «خسروپور»  سرپرست فرمانداری همراه با فرمانداران سراسر استان، در روز سه‌شنبه، مورخ ۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۹ بصورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

🔸 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، «خسروپور» سرپرست فرمانداری ضمن تشریح اقدمات انجام شده در سطح شهرستان گفت: گندزدایی و ضدعفونی تمامی معابر شهر و روستاهای شهرستان بوکان با همت شهرداریها، بخشداری‌ها و دهیاران و نیروهای مردمی، بصورت مکرر انجام گرفته و در آخرین مرحله با بهره‌گیری از تعداد ۷۰ دستگاه و مشارکت ۱۵۰ نفر و استفاده از ۳۰۰هزار لیتر محلول ضدعفونی‌کننده به کمک نیروهای مردم و دستگاه‌های دولتی صورت گرفته است.
 
▫️ سرپرست فرمانداری بوکان از تعطیلی کامل اصناف از  ۲۰ روز گذشته خبر داد و اظهار داشت: این اقدام اصناف در همراهی با ستاد پیشگیری کرونا این شهرستان ستودنی است.

▫️«خسروپور» به موضوع ایجاد نقاهتگاه اشاره و بیان کرد: دو محل بعنوان نقاهتگاه (درمانگاه امام علی (ع) و سالن سپاه) ایجاد شده است و در حال حاضر دارای ظرفیت ۱۸۸ تخت در بیمارستان  هستیم و پیش‌بینی‌های لازم برای ایجاد نقاهتگاه سوم در صورت نیاز انجام شده است.

▫️وی همچنین به مشکلات موجود همچون مشکل کمبود ماسک و دستکش در داروخانه‌ها  پرداخت و در آخر مصرانه درخواست کرد که ارتش مابین حوزه استحفاظی بوکان و سقز جهت کنترل ترددها مستقر شود.

🔸 شایان ذکر است در طول جلسه موضوعاتی از قبیل آغاز رزمایش دفاع بیولوژیک مدافعان سلامت برای مقابله و مدیریت کرونا، تامین ماسک، قیمت ‌گذاری مجدد مواد ضدعفونی‌کننده، تعطیلی فضای‌های سبز و اماکن تفریحی، اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی افکار عمومی توسط رسانه‌ها جهت خودداری مردم از حضور در بیرون از خانه در روز ۱۳ فروردین‌ماه (روز طبیعت) و .سایر مباحث مربوطه مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

🔹«روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان»