جلسه هماهنگی اجرای طرح ملی لیگ تندرستی ایران در شهرستان بوکان

برگزاری جلسه هماهنگی اجرای طرح ملی لیگ تندرستی ایران در شهرستان بوکان

✍️  به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، روز چهارشنبه (۹۹/۱۱/۰۵) جلسه هماهنگی اجرای طرح ملی لیگ تندرستی ایران و برنامه‌ریزی جهت پیشبرد و استفاده از کلیه ظرفیت‌ها موجود در شهرستان با حضور «سلیمان سواره» رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان بوکان، کارشناس فرمانداری، «خسرو فیضی» رییس هیات ورزش‌های همگانی و جمعی از روسای هیات‌های ورزشی و نمایندگان آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه علمی کابردی، دانشگاه پیام‌نور و  تربیت‌بدنی سپاه پاسداران در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

🔹در این جلسه رییس اداره ورزش و جوانان ضمن تشریح برنامه‌های دهه‌ی مبارک فجر و درخواست ارائه برنامه‌های ویژه این ایام توسط روسای هیات‌های ورزشی توضیحاتی در رابطه با طرح ملی لیگ تندرستی ایران ارائه داد.

▫️«سواره» اظهار داشت: ضروری است اطلاع‌رسانی بصورت گسترده انجام و از تمامی ظرفیت‌های شهرستان استفاده گردد.

🔹 رییس هیات ورزش‌های همگانی نیز شرایط کنونی جامعه، تحرک ناکافی و آسیب‌های زیان‌بار بیماری کووید-۱۹ به ورزش در سطح کشور را از دلایل به صدا درآمدن زنگ هشدار در رابطه با افزایش مرگ و میرهای ناشی از بیماری‌های غیر واگیر از جمله بیماری‌های مرتبط با سیستم قلبی عروقی عنوان کرد و گفت: با بکارگیری رویکردهای نوین و براساس پروتکل‌های کاملا علمی و با مشارکت اقشار مختلف مردم الخصوص ورزشکاران، جامعه دانشگاهی، جامعه بسیجیان کشور، دانش‌آموزان مدارس و سایر مردم می‌توان تا حد خوبی این شرایط را بهبود بخشید.

▫️ «فیضی» در ادامه با بیان اینکه لیگ تندرستی بصورت مجازی و برای همه قابل انجام هست، افزود: لیگ تندرستی از ۴ بهمن ماه لغایت ۲۹ اسفند‌ماه و در روزهای شنبه تا پنج‌شنبه قابل انجام است.

▫️وی ادامه داد: علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر از این طرح ورزشی می‌توانند به آدرس irantandorosti.ir یا irantandorosti.com مراجعه کنند.

▫️رییس هیات ورزش‌های همگانی افزود: افراد بالای ۱۰ سال علاقه‌مند به شرکت در این لیگ می‌توانند پس از ثبت نام در سایت ایران تندرستی، روزانه نسبت به ارسال فیلم ۳۰ ثانیه‌ای از حرکات ورزشی خود در سامانه اقدام کنند.

🔹لازم به ذکر است با در نظر گرفتن تعداد مشارکت افراد در ویدیوهای ارسالی و جمعیت استان، امتیاز و جایگاه استان در جدول رده‌بندی مشخص خواهد شد و پس از پایان لیگ ۱۶ تیم اول در سال آینده در لیگ ‌برتر و ۱۶ تیم دوم در لیگ دسته اول حضور خواهند داشت.

🔹 در پایان لیگ از استان‌ها و شهرستان‌های برتر تقدیر و ۳۲ جایزه ۱۰ میلیون ریالی به افرادی که بیشترین مشارکت را داشته باشند و در پایان هر هفته به تعداد ۴ نفر جایزه به ارزش ۵ میلیون ریال اهدا خواهد شد.

@farmandaribukan1