برگزاری جلسه با مالکین اراضی واقع در مسیر کنارگذر بوکان و پیچ ملالر

برگزاری جلسه با مالکین اراضی واقع در مسیر کنارگذر بوکان و پیچ ملالر

✍️به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، روز سه شنبه (۹۹/۰۷/۱۵) جلسه‌ای با مالکین اراضی واقع در  مسیر کنارگذر بوکان و پیچ ملالر با حضور مهندس «امین‌زاده» فرماندار شهرستان بوکان، «حبیب‌زاده» نماینده مردم فهیم شهرستان بوکان در مجلس شورای اسلامی، نماینده مجری طرح کریدور شمال غرب به جنوب، مدیر شرکت ساخت و توسعه راه‌ها در استان آذربایجان‌غربی، کارشناس ارزیابی اداره حقوقی شرکت ساخت و توسعه راه‌های کشور و جمعی از مالکین اراضی واقع در مسیر کناگذر بوکان و پیچ ملالر برگزار گردید.

🔹فرماندار شهرستان بوکان در این جلسه با اشاره به وضعیت محورهای مواصلاتی و بازدیدهای انجام شده توسط هیات وزارت راه، گفت: کشاورزان در جهت آزادسازی مسیرهای باقی‌مانده با توجه به آمار بالای تصادفات منجر به فوت مساعدت نمایند.

▫️وی ضمن اشاره به نگرانی‌های مالکین افزود: که عبور پروژه‌های ملی مذکور از اراضی ضمن ایجاد خسارت در وسعت اراضی دارای ارزش افزوده برای مالکان با توجه به عبور اتوبان خواهد بود که خود به نوعی درآینده‌ی نزدیک زیرساخت ایجاد و راه‌اندازی طرح‌های خدماتی و زیربنایی فراهم خواهد آورد.

▫️مهندس «امین‌زاده» از پرداخت مطالباتشان بصورت نقد خبر داد و با اشاره به ضوابط و چارچوب‌های قانونی افزود: تلاش و اولویت اول ما در ارزیابی اراضی، مصالحه و توافق با کشاورزان است یا اینکه از طریق ارجاع کارشناسی با حفظ حقوق مالکین و بیت المال بر مبنای ارزیابی اراضی با کاربری کشاورزی با درنظر گرفتن تمامی مستحدثات و مجوزها و اشجار و... است.

▫️وی در خاتمه گفت: در غیر اینصورت هیچ حکمی بالاتر از اجرای قانون نیست.

🔹نماینده مردم فهیم بوکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخلاف سال قبل که قرار بود مطالبات از محل اسناد خزانه صورت بگیرد از پرداخت مطالبات مالکین اراضی بصورت نقد خبر داد و افزود: بیش از ۵۰ نفر در سنوات قبل  در محورهای مواصلاتی شهرستان بر اثر تصادف فوت نموده‌اند. وی ادامه داد: کشاورزان که معتمدین ما هستند کمک حال تسریع و اتمام پروژه‌های شهرستان باشند.

▫️«حبیب‌زاده» افزود: بایستی کمک حال هم باشیم اگر چه شاید تا حدودی متضرر گردیم. وی ادامه داد: با مجموعه مدیریت‌شهری و استفاده از تمام ظرفیت‌های برای اتمام این پروژه های تلاش خواهیم نمود.

🔹در پایان جلسه تاکید گردید تعیین قیمت از طریق مصالحه فی مابین طرفین یا ارزیابی توسط هیات کارشناسی سه نفره و افزایش قیمت به میزان ۱۵ درصد به نسبت آخرین ارزیابی صورت گرفته برای کشاورزانی که مایل به توافق هستند مبنای مصالحه باشد و مالکینی که موافقت ننمایند تصمیم بر آن شد وزارت راه و شهرسازی از طریق اجرای ضوابط قانونی نسبت به ادامه آزادسازی آن اقدام نماید تا در روند اجرای عملیات پروژه ها بیشتر از,این تاخیر ایجاد نگردد.

🔸 «روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان»

https://instagram.com/farmandaribukan

@Farmandaribukan1