برگزاری جلسه

برگزاری جلسه
‍ 🔹«برگزاری جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا با موضوع هماهنگی و برنامه‌ریزی برای روز سیزده‌بدر»

‍ 🔹«برگزاری جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا با موضوع هماهنگی و برنامه‌ریزی برای روز سیزده‌بدر»

🔸 جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا با حضور «خسروپور» سرپرست فرمانداری، شورای تامین، بخشداران مرکزی و سیمینه، شهرداران بوکان و سیمینه و اعضای ستاد پیشگیری، نماینده خیرین و سازمان‌های مردم نهاد با موضوع هماهنگی و برنامه‌ریزی برای روز سیزده‌بدر در روز سه‌شنبه، مورخ ۱۲ فروردین‌ماه ۱۳۹۹ برگزار شد.

✍ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، «خسروپور» ضمن بیان اقدامات انجام شده در همان روزهای اول و تاکید بر اجرای کامل طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، گفت: امروز بحمداله نتیجه اقدامات انجام شده قابل لمس و مشاهده است و اگر مجموعه این اقدمات نبود، امروز شاهد تعداد قابل توجهی از مبتلایان و بیماران بودیم و امکانات قطعا جوابگوی این تعداد نمی‌بود

🔸سرپرست فرمانداری ضمن اشاره به لزوم اتخاذ تمهیدات ویژه برای روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین‌، افزود: در این مدت فشار بسیار زیادی متوجه مردم، اصناف و بازاریان بوده است ولی هیچ چاره‌ای دیگر به جز اتخاذ این تصمیمات نداریم‌.

🔸«خسروپور» روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین‌ماه رو حیاتی خواند و گفت: اگر امروز و فردا را کنترل و مدیریت کنیم، در روزهای آتی افزایش و طغیان مبتلایان رو مشاهده نخواهیم کرد. وی مسئولیت میدانی را با نیروی انتظامی عنوان کرد و گفت: از ساعت ۴ امروز بعدازظهر شروع به مسدود نمودن راه‌ها خواهیم کرد و تمامی مسیرها منتهی به خارج از شهر و روستاها ومناطق گردشگردی مسدود خواهند شد.

🔸وی ضمن تقدیر از کادر بهداشت و درمان، بیان نمود: از مدیران بهداشت و درمان، بیمارستان،مرکز بهداشت که مدیریت این فضا را برعهده داشته‌اند و از مجموعه پزشکان، پرستاران، پیراپزشکان، داروسازان و همه پرسنل مراکز بهداشتی که همه در این مدت زحمات طاقت فرسائی کشیدند تقدیر و تشکر ویژه‌ای داریم ودر آینده زحمات این عزیزان در ذهن مردم خواهد ماند. وی همچنین از همشهریان عزیز،اصناف و بازاریان، انجمن سروشتی شاره‌که‌م،هلال احمر و تشکل‌های خودجوش مردمی،رسانه ها،خیرین و همه مسئولانی که در این مدت همکاری کردند تقدیر کرد

🔸سرپرست فرمانداری، مدیریت راه‌ها در مناطق روستاهای را برعهده بخشداران عنوان کرد وگفت: مسیرهای روستایی باید بدون تنش و دور از هرگونه درگیری مسدود شود و بخشداران عزیز مسئولیت کنترل و نظارت بر راه‌های روستای با همکاری دهیاران، سپاه و نیروی انتظامی برعهده خواهند داشت.

🔸وی در ادامه خواستار ادامه همکاری سازمان‌های مردم نهاد شد و افزود: از NGOها شهرستان انتظار داریم نسبت به تشدید اقدماتشان اقدام نمایند واز تریبون مساجد و بلندگوهای سطح شهر جهت اطلاع‌رسانی استفاده نمایند.

🔸«خسروپور» در خاتمه گفت: کلیه مسیرهای ورود به پارک‌ها و مراکز تفریحی، مسیرهای خروج از شهر مسدود وتمامی مبادی ورودی و خروجی کنترل و نظارت‌ها تشدید خواهدشد و کمیته‌ای متشکل از نمایندگانی از فرمانداری، سپاه، نیروی انتظامی، شهرداری، بهداشت و درمان و ادارات تشکیل و عهده‌دار نظارت مستقیم بر روند امر خواهند بود و وی درپایان مردم و شهروندان را دعوت به همکاری و ماندن در خانه‌ها در روز ۱۳بدر نمود.

🔸شایان ذکر است در خاتمه جلسه اعلام گردید بعدازظهر امروز سه‌شنبه، ارتش و شهرداری بوکان اقدام به ضدعفونی مناطقی از سطح شهر بوکان خواهند نمود و همچنین بعد از بحث و گفتگو حاضران مقرر گردید:

۱. تشدید آموزش و اطلاع‌رسانی به هدف تشویق و ترغیب مردم از امروز بعد از ظهر صورت گیرد.

۲. تمام مسیرهای منتهی به روستاها مسدود گردد، دهیاران در نهایت احترام اقدام به تمهیدات لازم به منظور ممانعت از ورود افراد و خانواده‌ها که قصد ورود به حریم روستاها را دارند به عمل آورند.

۳. نیروی انتظامی مسئولیت مدیریت میدانی مبادی ورودی شهر با هدف پیشگیری از خروج مردم شهر را برعهده دارد.

۴. در راستای ایفای بهینه مسئولیت مسدود سازی ورودی‌های روستا تعامل و همکاری لازم از طریق پاسگاه‌های انتظامی و پایگاه‌های مقاومت بسیج مستقر در نزدیکترین محل صورت پذیرد.

۵. تمهیدات و آموزش و توجیه مردم به منظور خودداری از ورود به پارک ها توسط شهرداری‌های بوکان و سیمینه صورت پذیرد.

۶. اکیپ متشکل از نمایندگان فرمانداری، سپاه، نیروی انتظامی، شهرداری، بهداشت و درمان، محیط زیست، هلال‌احمر و ادارات تشکیل و در هر چهار مبادی ورودی (سقز، میاندوآب، شاهین‌دژ و مهاباد) جهت نظارت مستقیم بر روند امر مستقر خواهند شد.

۷. کلیه ادارات خدمات رسان در آمادگی کامل بوده و در صورت بروز هر‌گونه رخداد در اسرع وقت حضور و مداخله نمایند.

۸. حضور تمامی روسای ادارات/سازمان ها در شهرستان الزامی می‌باشد.