بهبود وضعیت کتابخانه‌ها نیازمند نگاه ویژه/ حوزه فرهنگی، پایه و اساس راهیابی و ترقی جامعه و نیازمند تغییر و تحول اساسی است/ مهیا نمودن شرایط و لزوم برداشتن‌ گام‌های مثبت برای بهبود وضعیت کتابخانه‌های

در نشست با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی مطرح شد؛

بهبود وضعیت کتابخانه‌ها نیازمند نگاه ویژه/ حوزه فرهنگی، پایه و اساس راهیابی و ترقی جامعه و نیازمند تغییر و تحول اساسی است/ مهیا نمودن شرایط و لزوم برداشتن‌ گام‌های مثبت برای بهبود وضعیت کتابخانه‌های شهرستان

✍️ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، با حضور خسروپور» سرپرست فرمانداری، «حاج انور حبیب‌زاده» نماینده محترم مردم فهیم بوکان، «معصومی» مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی و هیات همراه، رییس شورای اسلامی و شهردار شهر بوکان، روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بوکان، جلسه‌ای در روز پنج‌شنبه، مورخ ۹ مردادماه ۱۳۹۹ در محل فرمانداری بوکان برگزار و بعد از بحث و گفتگوی حاضران در جلسه تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

▫️۱. نماینده مردم فهیم بوکان در مجلس شورای اسلامی، بازنگری در قانون تاسیس و نحوه اداره کتابخانه‌های عمومی و قرار گرفتن نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در لیست ادارات برخوردار از فصل یک بودجه را در مجلس شورای اسلامی پیگیری فرمایند.

▫️۲. با عنایت به مصوبه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوکان و به دنبال آن مصوبه شورای اسلامی شهر بوکان مبنی بر واگذاری یک طبقه از ساختمان خانه محله کوی اندیشه به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور جهت احداث کتابخانه، اداره کتابخانه‌های بوکان پیگیری‌های لازم را انجام و مدارک لازم برای تحویل مکان مذکور را به اداره کل ارسال نماید.

▫️۳. فرمانداری در خصوص صدور گواهی استحکام بنای ساختمان کتابخانه روستای اوچ‌تپه توسط دهیاری به اداره کتابخانه‌ها اقدامات لازم را انجام دهد تا مراحل بعدی ایجاد کتابخانه پیگیری شود.

▫️۴. در طرح جدید توسعه مسجد جامع بوکان، احداث کتابخانه پیش‌بینی گردد و برای طراحی ساختمان و فضاهای آن، از مشاوره کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های استان استفاده شود. ▫️۵. اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در خصوص تهیه منابع، خصوصاً منابع بومی برای کتابخانه‌های بوکان، اهتمام بیشتری به عمل آورد.

🔸 «روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان» https://instagram.com/farmandaribukan 🌐 www.bookan-ag.ir