برگزاری جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوکان

برگزاری جلسه انجمن کتابخانه‌های عموی شهرستان بوکان

✍️به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، روز شنبه (۹۹/۱۰/۲۰) جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوکان با ریاست «امین‌زاده» فرماندار شهرستان بوکان و حضور رییس شورای اسلامی شهر و شهردار بوکان، سرپرست آموزش و پرورش، روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی و حضور اعضای حقیقی کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوکان در محل فرمانداری برگزار شد.

◽️ در این جلسه ضمن بررسی مشکلات و مسائل حوزه کتابخانه‌های عمومی شهرستان و با توجه به کمبود سرانه کتابخانه‌های شهرستان بر تسریع در راه‌اندازی کتابخانه جدید در محل ساختمان خانه محله شهرداری واقع در کوی اندیشه و لزوم مکان‌یابی برای احداث یک کتابخانه دیگر تاکید شد.

◽️ لازم به ذکر است از مهمترین اقدامات انجام شده با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی کتابخانه‌های عمومی برای حمایت از علاقه‌مندان، طرح "کتاب پیک" بوده که هم اکنون در کتابخانه عمومی مستوره کردستانی در حال اجرا می باشد.

▫️اعضای کتابخانه می توانند با جستجوی کتاب در سایت www.samanpl.ir و یادداشت شماره رکورد کتاب مورد نظر و تماس با شماره 04446245205 کتاب دلخواه خود را درخواست و ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در درب منزل خود دریافت نمایند.

◽️شهرستان بوکان دارای سه باب کتابخانه عمومی وابسته به نهاد کتابخانه‌های عمومی است که با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده به دلیل بیماری کرونا و به منظور پیشگیری از شیوع بیماری مذکور، بخشی از برنامه‌های خود از جمله نشست کتابخوان، نشست نقد و بررسی کتاب و نمایشگاه کتاب را در فضای مجازی برگزار می‌کند.

▫️کتابخانه‌های عمومی بوکان هم‌اکنون دارای ۶۶ هزار و ۱۴٨ جلد کتاب و سه هزار و ۶۱۳ نفر عضو است.

@Farmandaribukan