جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان بوکان

‍ ‍🔸 جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان بوکان با حضور دکتر آیدین رحمانی معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی، خسروپور سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان، مدیران کل دفتر فنی، امور روستائی، بحران ، شورای اسلامی بوکان و سیمینه ، شهردار بوکان و سیمینه و مسئولین شهرستانی در روز دوشنبه ۲۳ دیماه ۱۳۹۷ برگزار گردید. ✍ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان در این جلسه «خسروپور» به رشد جمعیت و مهاجرت پذیر بودن شهرستان بوکان اشاره و بیان نمود در راستای رفع مسائل و مشکلات شهرستان از تمامی ظرفیت‌های ستاد بازآفرینی شهرستان استفاده شده است. وی در ادامه به لزوم الحاق ۴ منطقه شناسایی شده بوکان به محدوده شهری و کارهای انجام شده در این راستا را تشریح کرد.

🔸 سرپرست فرمانداری بوکان همچنین در ادامه جلسه به پدیده حاشیه نشینی در ۱۱ روستای بوکان اشاره کرد و گفت با مساعدت استاندار محترم و معاونت عمرانی طرح بازنگری چهار روستا تایید شده و بقیه روستاها در دست اقدام است، وی گفت: علیرغم تلاشهای فرمانداری و تایید وزارت کشور مشکل شهرک جوانان و دامداران کماکان باقی است و لازم است بصورت ویژه این موضوع پیگیری شود. خسروپور سپس پیشنهاد تشکیل پرونده های کمیسیون ماده ۹۹ در شهرستان ها، حقابه تالاب قره گل، ادامه ساخت سد شهریکند و ... را مطرح نمود و ضمن تشکر از استاندار محترم به خاطر پیگیری اظهار امیدواری کرد این موضوعات که آرزوی دیرینه مردم است به سرانجام برسد.

🔸 در ادامه جلسه دکتر رحمانی معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بوکان به عنوان یکی از شهرهایی که با درصد بالایی از سکونتگاه‌های غیررسمی مواجه است معرفی می‌شود، گفت: در برنامه‌ریزی‌های ستاد بازآفرینی نگاه ویژه‌ای به این مقوله شده است. رحمانی با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در بوکان برای بازآفرینی شهری گفت شهرستان بوکان باید به عنوان الگو قرار گیرد ایشان در ادامه افزود: امسال ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار پروژه‌های بازآفرینی بوکان بوده که ۱۰۰٪ جذب شده و نوید بخش آن است که با برنامه منسجم در سال‌های آتی شاهد تحولات مثبت شهری باشیم و ما در این حوزه نگاه ویژه ای به بوکان داریم. وی همچنین در پایان گفت سدهای تعطیل شده و حق آبه تالاب های استان با نگاه ویژه استاندار محترم همانند احیای دریاچه ارومیه که وظیفه همگان است در دست پیگیری است.

 

🔸 «روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان»

 

👉 t.me/omidebukan