برگزاری نشست کاری درخصوص توسعه و بازسازی مسجدجامع شهر بوکان

برگزاری نشست کاری درخصوص توسعه و بازسازی مسجدجامع شهر بوکان

✍️ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، نشستی با حضور امام جمعه، «خسروپور» سرپرست فرمانداری، رییس شورای اسلامی شهر بوکان، روسای اوقاف و امور خیریه و سازمان نظام مهندسی و هیات امنای مسجدجامع در روز یکشنبه، مورخ ۲۹ تیرماه ۱۳۹۹ در محل مسجد جامع برگزار گردید.

🔹خسروپور سرپرست فرمانداری ضمن تشکر ویژه از «حاج قادر کاوه‌ای» بدلیل اهدا بخشی از زمین و همچنین عدم مطالبه قسمتی از طلب‌ خود، با اشاره به جایگاه و اهمیت مسجد جامع بوکان گفت: مسجد جامع بوکان اثری تاریخی است و ظرفیتی بزرگ برای گردهمایی آیین‌های عبادی و سیاسی مردم بوکان به شمار می آید. وی ادامه داد: توسعه و بازسازی مسجد جامع نیازمند همت هم جانبه مسئولین و مردم است و امیدواریم با همکاری هم در کمترین زمان ممکن نسبت به توسعه آن بصورتی که در شان شهروندان عزیز باشد اقدام کنیم.

▫️سرپرست فرمانداری ایجاد ردیف اعتباری در سال گذشته را از اقدامات خوب انجام شده برشمرد و افزود: تا زمان پایان و تکمیل این پروژه، هر ساله مبلغی جهت توسعه و تجهیز مسجد از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اختصاص خواهد یافت.

▫️وی با اشاره به لزوم حفظ بافت تاریخی، رعایت حریم و ساز و کارهای مرتبط با این موضوع، اظهار داشت: نظام مهندسی و میراث فرهنگی تا اتمام پروژه نظارت کامل را خواهند نمود.

🔹شایان ذکر است ۴۶۰ مترمربع زمین جهت توسعه و بازسازی مسجد جامع از حاج قادر کاوه‌ای خریداری شده است که نامبرده نسبت به اهدای ۶۰ مترمربع آن و همچنین عدم مطالبه ۲۰۰ میلیون تومان از مانده طلب خود اقدام نموده است. آنچه ارزش انسانی و وجهه‌ی اخلاقی این امور و هرگونه فعالیت خداپسندانه را از موارد مشابه آن متمایز می‌سازد، علاوه بر عنصر اختیار و اراده‌ی خود در کمال آزادی، قصد و نیت الهی در انجام این گونه فرایض دینی و اخلاقی است. این فرمانداری به رسم ادب و احترام بدلیل این عمل خیرخواهانه، برای ایشان از ایزد رحمان توفیق نیل به اهداف الهی، انسانی و متعالی را مسالت دارد.

🔸 «روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان»