جلسه تعیین تکلیف، تصمیم گیری و مکان‌یابی آرامستان جدید

برگزاری جلسه درخصوص تعیین تکلیف، تصمیم گیری و مکان‌یابی آرامستان جدید

✍️ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، جلسه‌ای در خصوص مکان یابی آرامستان جدید شهر بوکان با حضور امام جمعه، «خسروپور» سرپرست فرمانداری، اعضای شورای اسلامی و شهردار بوکان، هیات امنای آرامستان بوکان، روسا و نمایندگان ادارات خدمات رسان شهرستان بوکان و اصحاب رسانه در روز سه شنبه، مورخ ۲۴ تیرماه ۱۳۹۹ در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

🔹 «خسروپور» سرپرست فرمانداری عدم گنجایش و تکمیل ظرفیت آرامستان فعلی در آینده‌ای نزدیک را از دلایل اصلی فوریت در تعیین مکان و انجام ساز و کارهای قانونی آن برشمرد و گفت: ادارات خدمت رسان ظرف ۴۸ ساعت آینده نسبت به بازدید و اعلام نظر درخصوص زمینی که توسط شورا و شهرداری تعیین و مکان‌یابی شده است اقدام نمایند. وی ادامه داد: آرامستان جدید باید متفاوت با آرامستان فعلی باشد و در طراحی و تجهیز آن تمامی نیازهای یک آرامستان مدنظر قرار گیرد.

🔹 در پایان پس از بحث و بررسی در خصوص لزوم اهمیت مکان یابی و موافقت ادارات و هیات امنای آرامستان با توجه به محدودیت مکان برای دفن اموات در آرامستان فعلی و تشریح موقعیت و مکان یابی جدید به شرح ذیل تصمیم اتخاذ گردید:

▫️۱. کلیه ادارات مدعو در جلسه موافقت خود را برای مکان‌یابی جدید که موقعیت آن تشریح گردید بصورت حضوری اعلام کردند.

▫️۲. شهرداری بوکان نسبت به استعلام از کلیه ادارات در خصوص موضوعات مرتبط اقدام و ادارات تا پایان وقت اداری روز پنج‌شنبه، مورخ ۲۶ تیرماه ۱۳۹۹ نتیجه را اعلام نمایند. (در صورت لزوم ادارات از موقعیت اراضی بازدیدنمایند).

▫️۳. شهرداری نسبت به تشکیل دو پرونده مجزا جهت  تغییر کاربری جهاد کشاورزی (از زراعی به آرامستان بدون اخذ هزینه) و طرح در کارگروه امور زیربنایی استان با همکاری و هماهنگی ادارات جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی در کمترین زمان ممکن اقدام نماید.

▫️۴. با توجه به اینکه متولی آرامستان، شهرداری بوکان می باشد نسبت به صدور موافقت اصولی اولیه با مشخص شدن حدود اراضی، مساحت و نوع کاربری مورد درخواست، کروکی UTMدار، کپی اسناد مالکیتی اقدام تا جهاد کشاورزی اقدامات تغییر کاربری را پیگیری واعلام نتیجه نماید.

▫️۵. شهرداری بوکان نسبت به درخواست تحویل اراضی ملی همجوار با اراضی زراعی از منابع طبیعی شهرستان با ارائه کروکی utmدار اقدام نماید و اداره منابع طبیعی نسبت به تحویل اقدام و نتیجه را اعلام نماید.

▫️۶. مقرر گردید اداره منابع آب شهرستان در خصوص مجوز حفر چاه آب با توجه به نیاز به فضای سبز و شرب نسبت به صدور مجوز از محل تخصیص صنعت وخدمات اقدام نماید.

▫️۷. تمامی ادارات خدمات رسان، برق، گاز، آب و فاضلاب، مخابرت، ارائه خدمات را در اولویت کاری خدمات رسانی را در سال ۱۳۹۹ قرار دهند.

▫️۸. شهرداری و نظام مهندسی ساختمان شهرستان نسبت به فراخون طراحی رایگان با رعایت الزامات و ضوابط و مستحدثات مورد نیاز آرامستان در سطح شهرستان اقدام نمایند.

🔸 «روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان»