برگزاری هشتمین جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا

برگزاری هشتمین جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا
«خسروپور» سرپرست فرمانداری: بحث سلامت مردم و جامعه قابل اغماض نیست.

🔸هشتمین جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا با حضور سرپرست فرمانداری، اعضای شورای تامین، بخشداران مرکزی و سیمینه، اعضای ستاد و جمعی از اصحاب رسانه با محوریت هم‌اندیشی و چاره‌اندیشی درخصوص مسائل و مشکلات موجود در سطح شهرستان در روز دوشنبه، مورخ ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۸ در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان بوکان برگزار شد.

🔸 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، «خسروپور» ضمن تشکر و قدردانی از همراهی مردم و خیرین و تشکر از زحمات شبکه بهداشت، بیمارستان، اعضای شورای تامین و تمامی ادارات که در این امر همراه و پشتیبان مردم بودند افزود: تمامی ادارات و ارگان‌ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا باید هر آنچه در توان دارند یاری دهنده، همراه و پشتیبان مردم باشند، چرا که بحث سلامت مردم و جامعه می‌باشد.

🔸🔸🔸در پایان جلسه ستاد پیشگیری مقرر گردید:

▫۱. فعالیت کلیه غذاخوری‌های درون و برون‌شهری مهمان‌پذیر و مسافرخانه‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام می‌گردد.

▫۲. مقرر گردید کلیه واحدهای صنفی (لوازم خانگی، طلافروشان، پارچه‌سراها، موبایل فروشان، شهر بازی‌ها، بنگاه‌های فروش املاک و خودرو، ساعت‌سازی‌ها) تا اطلاع ثانوی تعطیل و در صورت انجام فعالیت بعد از تذکرات لازم  پلمب گردند.

▫۳. گشت‌های سیار سلامت مستقر در صورت مشاهده و یا برخورد با مراکز و اماکنی که فعالیتشان فعلا ممنوع اعلام گردیده است، نسبت به پلمب آنها اقدام نمایند.

▫۴. فعالیت پایانه‌ مسافربری، تعاونی‌ها، ترمینال‌ها تا اطلاع ثانوی متوقف و اتوبوس‌های خط واحد شهری از فعالیت منع و برای تاکسی‌های سطح شهر  شورا و شهرداری تصمیم‌گیری نماید.

▫۵. مرکز معاینه فنی تراکتورها، و هر نوع تجمع در  مراکز خدمات جهاد کشاورزی تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام می‌گردند.

▫۶. کلیه ادارات خدمات‌رسان (آب، برق، گاز) تا اطلاع ثانوی از اعزام کنتورخوان و یا تحویل قبض به درب منازل خودداری نمایند و قرائت کنتور از طریق سامانه‌ی شرکت‌ها و اعلام همشهریان انجام گیرد.

▫۷. مرکز معاینه فنی ماشین‌های سبک و سنگین، ایران خودرو و سایپا یدک تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام می‌گردند.

▫۸. کنترل تمامی ورودی‌های سطح شهر از محورهای (سقز، میاندوآب، شاهین‌دژ و مهاباد) صورت و کنترل ها تشدید گردد.

▫۹. با توجه به اطلاع‌رسانی‌های قبلی نسبت به پلمپ میدان قپان اقدام گردد.

▫۱۰. تمهیدات لازم به منظور استقرار و تجهیز مرکز پشتیبان برای  بیمارستان شهید دکتر قلی‌پور بوکان توسط شبکه بهداشت صورت پذیرد.

▫۱۱. برپایه هرگونه تجمع در قالب چهارشنبه‌سوری، ترقه‌بازی، تیله‌بازی، بازار دلار و ... در سطح شهر ممنوع  اعلام می‌گردد.

▫۱۲. کلیه بازی‌های ورزشی روستائی لغو می‌گردد و دهیاران باید کنترل کنند.

▫۱۳. کلیه مجتمع های تجاری تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام می‌گردد.

▫۱۴.ادارات و بانک با اتخاذ تدابیر لازم نسبت به کاهش مراجعات اقدام کنند.

▫۱۵. هلال احمر و اداره ورزش و جوانان نسبت به فراخوان  بکارگیری نیروهای داوطلب جهت کمک به حوزه بهداشت و درمان اقدام و سریعا شبکه بهداشت نسبت به آموزش آنها اقدام نماید.

▫۱۶. شورای اسلامی شهر بوکان در حد توان و بنا به پیشهاد خود اعضای محترم شورا   اعتبارات لازم جهت مدیریت بحران کرونا اختصاص دهد.

🔹«روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان»