استاندار: نشانه‌های آغاز موج جدید کرونا در آذربایجان غربی مشهود است/ مدیدان دستگاه های اجرایی و فرمانداران در اجرای وظایف خود اهتمام جدی داشته باشند

در ستاد مدیریت و مقابله با کرونا عنوان شد؛

استاندار: نشانه‌های آغاز موج جدید کرونا در آذربایجان غربی مشهود است/ مدیدان دستگاه های اجرایی و فرمانداران در اجرای وظایف خود اهتمام جدی داشته باشند/ در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی میادین دواب، تالارهای پذیرایی و صنوف تعطیل می شوند/ افزایش بیماریابی به کنترل کرونا کمک می کند

استاندار آذربایجان غربی از شروع آهسته موج چهارم کرونا در استان خبر داد و گفت: نشانه های موج چهارم کرونا در استان از افزایش مبتلایان و بسترهای بیمارستانی مشهود است و اگر جدی نگیریم به طور قطع با تلفات سختی مواجه خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری در یکصد و یکمین جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا با قدردانی از تلاش همه دست اندرکاران بویژه کادر درمان و پرستاری، به رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اشاره کرد و افزود: میزان استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی به شدت کاهش یافته است.

وی گفت: در پاساژها، تالارها، فروشگاه های بزرگ و میادین دواب دستورالعمل های بهداشتی به طور مناسب رعایت نمی شود و اگر این روند تداوم یابد تعطیل خواهند شد.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه صنوف از جمله تالارهای پذیرایی متعهد شده بودند که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت خواهند کرد گفت: متاسفانه تعدادی از تالارهای پذیرایی اعتقادی به دستور العمل های بهداشتی ندارند و تکلیف این واحدهای صنفی را محاکم قضایی باید مشخص کنند.

شهریاری تصریح کرد: محدودیت های کرونایی باید طبق رنگ بندی اعلامی به هر شهر اجرایی شود.

وی با قدردانی از سیاست دانشگاه علوم پزشکی در افزایش بیمار یابی برای کنترل ویروس تصریح کرد: بیمار یابی به کنترل هر چه بهتر بیماری کمک شایانی می کند.

استاندار آذربایجان غربی گفت: منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح باید بطور جدی اجرایی گردد.

شهریاری تصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرایی و فرمانداران موظف هستند ضمن اجرای کامل مصوبات ستاد ملی و استانی، بر روند اقدامات نیز نظارت نمایند.

@Farmandaribukan1