اطلاعیه

اطلاعیه
همانگونه که استحضار دارید شهرستان #بوکان در وضعیت #نارنجی از لحاظ شیوع بیماری کرونا قرار گرفته است و بر این اساس محدودیت‌هایی در سطح شهرستان از روز شنبه اول آذرماه برقرار می‌شود. بر این اساس نکاتی به شرح زیر به اطلاع شهروندان عزیز می رساند؛

اطلاعیه

همانگونه که استحضار دارید شهرستان #بوکان در وضعیت #نارنجی از لحاظ شیوع بیماری کرونا قرار گرفته است و بر این اساس محدودیت‌هایی در سطح شهرستان از روز شنبه اول آذرماه برقرار می‌شود. بر این اساس نکاتی به شرح زیر به اطلاع شهروندان عزیز می رساند؛

▫️۱- تقسیم‌بندی شهرستان‌ها بر اساس تعداد کل جمعیت و تعداد بستری‌های مثبت در روز و توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می‌گیرد و ادارات شهرستانی و استانی نقشی در آن ندارند.

▫️۲- در روزهای دوشنبه هر هفته آمارها بازبینی و تقسیم بندی‌ها مجددا تغییر خواهند کرد، بنابراین در صورت افزایش تعداد بستری‌ها ممکن است وضعیت بوکان نیز قرمز اعلام گردد و محدودیت‌ها در شهرستان تشدید گردد.

▫️۳- مردم عزیز می‌توانند با مراجعه به سایت app.mask.ir به صورت روزانه وضعیت کل شهرستان‌های کشور از جمله شهرستان بوکان را مشاهده نمایند.

▫️۴- بر این اساس از روز شنبه به غیر از  مشاغل گروه‌های ۳ و ۴ که شامل کلیه مدارس، دانشگاه‌ها، مهدکودک ها، آموزشگاه‌ها، زبانسراها، آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای، کافه‌ها، چایخانه‌ها، قلیان‌سراها، تالارهای پذیرایی آرایشگاه‌های زنانه، سالن‌های زیبایی، باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد، استخرهای سرپوشیده، شهربازی‌ها و عدم برگزاری هر نوع مراسم و همایش می‌باشد؛ مابقی اصناف به شرط رعایت الزامات بهداشتی مجاز به فعالیت می باشند. در صورت فعالیت گروه‌های شغلی ۳ و ۴ که اشاره شد به مدت دو هفته پلمب خواهند شد.

▫️۵- فعالیت بازار دواب شهرستان بوکان تا اطلاع ثانوی کماکان تعطیل می باشد.

▫️۶- در صورت افزایش آمار بستری‌ها و قرار گرفتن شهرستان در وضعیت قرمز، مشاغل واقع در گروه شغلی ۲ نیز تعطیل خواهند شد.

▫️۷- فعالیت شرکت‌های حمل بار و مسافر و حمل و نقل عمومی درون و برون شهری مجاز می باشد.

▫️۸- ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهر بوکان ممنوع می‌باشد مگر آنکه برگه تردد داشته باشند. در صورت ورود هر ۲۴ ساعت ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

▫️۹- خودروهای شخصی دارای پلاک بومی می‌توانند در سطح شهرستان بوکان (شهر بوکان و روستاهای شهرستان) تردد نمایند ولی اجازه ورود به شهرهای دیگر را ندارند. درصورت وارد شدن به سایر شهرهای قرمز در هر ۲۴ ساعت یک میلیون تومان و شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

▫️۱۰- در صورت نیاز ضروری به سفر به سایر شهرها بایستی با در دست داشتن مستندات لازم از قبیل مدارک پزشکی، سربازی و غیره به فرمانداری مراجعه و کارت تردد دریافت نمایند و یا از اداره محل خدمت برگ ماموریت دریافت نمایند.

▫️۱۱- تردد خودروهای نظامی، اداری و عمومی بلامانع می‌باشد.

🔹در پایان یادآوری می‌گردد تمامی این محدودیت‌ها به منظور کاهش بیماری و صیانت از سلامت شهروندان عزیز می‌باشد و در صورتی موفقیت آمیز خواهد بود که با همراهی مردم و رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی از طرف شهروندان عزیز همراه باشد.

فرماندار و رئیس ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در شهرستان بوکان