اطلاعیه روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان

اطلاعیه روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان
به استحضار می‌رساند، پیرو تماس‌های تلفنی مکرر و درخواست‌های شهروندان عزیز و مطرح نمودن پیشنهادهایی در خصوص حفظ سلامت مردم و همچنین پیشگیری از گسترش ویروس کرونا، ضروری است جهت شفاف شدن اذهان عمومی موارد زیر مطرح گردد

🔹مردم شریف شهرستان بوکان:

🔸به استحضار می‌رساند، پیرو تماس‌های تلفنی مکرر و درخواست‌های شهروندان عزیز و مطرح نمودن پیشنهادهایی در خصوص حفظ سلامت مردم و همچنین پیشگیری از گسترش ویروس کرونا، ضروری است جهت شفاف شدن اذهان عمومی موارد زیر مطرح گردد:

▫۱. تعطیلی و یا تغییر ساعات کار ادارات در حوزه اختیارات شهرستان نمی باشد،  و تنها نهاد تصمیم گیرنده در این رابطه، ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

▫۲. به‌رغم طرح مسدودکردن و بستن راه ارتباطی بین شهرستان بوکان و شهرستان سقز، و پیشنهاد این امر به استان، به دلیل نبود کنارگذر و موقعیت خاص شهرستان بوکان  این امر مقدور نگردید.

▫۳. در خصوص پیشنهاد بستن مغازه‌ها و بازار در سطح شهر، نشستی با روسای اتحادیه‌ها برگزار شد و بنا به پیشهاد اتحادیه‌ها مقرر شد  این کار را عملیاتی کنند و اصناف و کسبه محترم لازم است به صورت هماهنگ و به منظور پیشگیری از شیوع گسترده کرونا ویروس اقدام به تعطیلی بازار نمایند.

▫۴. در نهایت ضمن ارج نهادن به همکاری تمامی اهالی محترم شهر بوکان و روستاهای تابعه با دستگاه‌های درگیر در امر مبارزه و پیشگیری از کرونا، به عرض می رساند، بهترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس و جلوگیری از شیوع آن ضمن رعایت کامل نکات بهداشتی ( که از طریق رسانه‌های جمعی  مرتب اطلاع رسانی می گردد) در منزل ماندن و خودداری از مسافرت و ترددهای غیرضروری است.

🔸شایان ذکر است ستاد پیشگیری از کرونا در شهرستان با تمام توان در میدان بوده و از همه ظرفیت‌های موجود استفاده می‌کند و تا اکنون اقدامات اثر گذاری در سطح شهرستان با کمک شهروندان، خیرین، اصناف، سازمان‌های مردم‌نهاد، دستگاه‌های اداری و امنیتی، شورا و شهرداری و... انجام داده و به عنوان پشتیبان حوزه سلامت در حال انجام وظیفه است و امروز وظیفه هر شهروندی است که جامعه پرستاری، پزشکی و کادر سلامت را همراهی کند، امید است با همکاری و همدلی این شرایط را پشت سر بگذرانیم.

🔹«روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان»