برگزاری همایش نکوداشت پیشکسوتان جهاد و شهادت شهرستان بوکان

به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس؛

برگزاری همایش نکوداشت پیشکسوتان جهاد و شهادت شهرستان بوکان

 

فرماندار شهرستان بوکان؛

رشادت‌های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس باید به نسل جوان منتقل شود تا آنها نیز بتوانند از برکات جنگ تحمیلی بهره ببرند.

🔹سردار پاسدار "علی شالیکار" روز دوشنبه در مراسم تجلیل از ۱۴۰ نفر از پیشکسوتان جهاد و شهادت هشت سال دفاع مقدس بوکان که در محوطه مجموعه ورزشی "وحدت" بوکان برگزار شد، افزود: امروزه نیروهای نظامی جمهوری اسلامی از چنان آمادگی برخوردار هستند که قادرند تمام تهدیدات دشمن را در فراسوی مرزها شناسایی کرده و توطئه دشمنان را خنثی کنند.

▫️وی اضافه کرد: در حال حاضر به برکت نظام جمهوری اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی کشورمان توانسته است در زمینه تولید ادوات نظامی و جنگی و صنایع دفاعی علاوه بر خودکفایی محصولات خود را به دیگر کشورها هم صادر کند.

▫️فرمانده قرارگاه منطقه‌ای عملیاتی الغدیر سپاه شمال کشور بیان کرد: ایران اسلامی هم‌اکنون در بهترین شرایط در سطح جهان قرار دارد و در تمام زمینه‌ها در استقلال کامل به سر می‌برد.

▫️وی با بیان اینکه استقلال کشور و وابسته نبودن به دیگر کشورها مشکلاتی دارد که آن را با جان و دل میخریم و در مقابل دشمنان ایستادگی می کنیم، افزود: در دوران دفاع مقدس ملت ایران در جنگ نابرابر و در شرایط خاص سال‌های نخست پیروزی انقلاب اسلامی به برکت ولایت فقیه و همراهی مردم اجازه نداد وجبی از خاک این مرز و بوم جدا شود.

▫️سردار "شالیکار" به تشکیل سازمان پیشمرگان کُرد مسلمان در مناطق کردنشین اشاره کرد و افزود: این رزمندگان در مناطق کردنشین زحمات زیادی متحمل شده و در عرصه‌های مبارزه با دشمنان و ضدانقلاب تلاش های فراوانی انجام دادند.

▫️فرمانده قرارگاه منطقه‌ای عملیاتی الغدیر سپاه شمال کشور از پیشمرگان کُرد مسلمان به عنوان افتخارات نظام جمهوری اسلامی یاد کرد.

🔹فرماندار بوکان نیز با تبریک سالگرد هشت سال دفاع مقدس به یادگاران این دوران، گفت: رشادت‌های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس باید به نسل جوان منتقل شود تا آنها نیز بتوانند از برکات جنگ تحمیلی بهره ببرند.

▫️«محمد امین‌زاده» افزود: بر همه ما واجب است که به بهترین نحو از رشادت کسانی با خون خود از کیان میهن اسلامی جانانه دفاع کردند، تجلیل کنیم چون این افراد با کمترین امکانات با تمام توان مقاومت کرده و بر دشمن فایق آمدند.

▫️وی افزود: رژیم بعثی عراق فکر می‌کرد که که با حمله به ایران در عرض چند روز بر ایران غلبه کرده و آن را به تسخیر خود در خواهد آورد ولی با دفاع همه‌جانبه مردم ایران مواجه شده و نتوانست راه به جایی ببرد.

🔹در این مراسم که با حضور مسوولان نظامی انتظامی برگزار شد از یادگاران و پیشکسوتان هشت سال جنگ تحمیلی تجلیل شد./منبع: ایرنا