🔵 برگزاری سومین جشنواره منطقه ای موسیقی و آواز کودک و نوجوان غرب کشور

🔵 برگزاری سومین جشنواره منطقه ای موسیقی و آواز کودک و نوجوان غرب کشور ✍ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان سومین جشنواره منطقه ای موسیقی کودک و نوجوان غرب کشور با حضور فرماندار شهرستان بوکان، بخشداران مرکزی و سیمینه، رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار بوکان، مدیریت آموزش و پرورش، روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی و جمع کثیری از مردم در محل سالن سیمرغ برگزار گردید.

🔶 در این جشنواره فرماندار شهرستان بوکان با اشاره به برگزاری جشنواره موسیقی و آواز کودک و نوجوان غرب کشور بعنوان برند در شهرستان بوکان اظهار داشت: امروز شاهد آغاز و پایان جشنواره موسیقی و آواز کودک و نوجوان در سطح منطقه بودیم که از دورترین نقاط غرب ایران( دالاهو و سر پل ذهاب) تا شمال غربی آذربایجان غربی( ارومیه و سلماس) حضور داشتند.

🔶 دکتر خسروی با اشاره به نقش اساسی موسیقی غرب ایران افزود: غرب ایران زمین یادگار بسیار زیبای اهورایی در طول تاریخ نگاه دیگری می خواهد، غربی که در طول اعصار و دوران تاریخ در دفاع از خاک پاک ایران پیشتاز بوده اما در کنار این ذوق بسیار متعالی و انسانی دفاع از خاک پاک ایران ذوق موسیقایی هم در این خطه ایران اسلامی شکل گرفته و موسیقی چنان با روح، جان و روان این منطقه و مردمانش عجین شده و زندگی را تحت تاثیر خود قرار داده است.

🔶 وی در ادامه با اشاره به موسیقی ناب ایرانی اظهار داشت: موسیقی ناب و اصیل ایرانی که سرشار از درون مایه ها و مضامین ناب انسانی و متعالی ست نه فقط نیاز بلکه یک ضرورت تاریخی بوده که می تواند به شکل گیری یک جهان عادلانه تر ، انسانی تر و بدون تبعیض کمک کند.

🔶 فرماندار شهرستان بوکان گفت: موسیقی در عین طنازی پیچیده ترین رازهای هستی که با زبان قابل بیان نیستند را بیان و رازهای نو گشودنی و پنهان هستی و حالات وجودی انسان را می شکافد.

🔶 شایان ذکر است در این جشنواره هنرمندان کودک و نوجوان ۲۳ شهرستان استان های کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی حضور داشتند.