‍ برگزاری اولین جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان بوکان در سال ۹۸

‍  برگزاری اولین جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان بوکان در سال ۹۸

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری بوکان اولین جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان در سال ۹۸ با ریاست " خسروپور" سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان و با حضور امام جمعه، دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان بوکان از سازمان برنامه ریزی استان آذربایجان غربی، اعضای شورای تامین، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار بوکان و مسئولین ادارات در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

در این جلسه سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهداء در سخنانی با اشاره به وضعیت شهرستان بوکان اظهار داشت: شهرستان بوکان در رتبه چهارم جمعیتی در بین ۱۷ شهرستان بعد از شهرستانهای ارومیه، خوی و میاندوآب و از لحاظ جمعیتی شهری با جمعیتی بالغ بر ۱۹۴ هزار نفر بعد از ارومیه و خوی در رتبه ۳ سطح استانی قرار دارد. در ادامه این جلسه خسروپور با اشاره به عملکرد سال ۹۷ کمیته برنامه ریزی شهرستان افزود: در سال ۹۷ با همت نماینده شهرستان ،روسای ادارات، مساعدت سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، با حدود ۱۲۷ طرح و پروژه عمرانی، خدماتی و رفاهی کشاورزی و ... عملکرد قابل قبولی دارد و امیدوارم تا پایان شهریور از محل تخصیص اسناد برگشتی اعتبارات دیگری به شهرستان مخصوصا در حوزه شهرداری تخصیص یابد تا عملکرد شهرستات ارتقا یابد وی در ادامه یکی از مشکلات در سال ۹۷ را عدم شرکت پیمانکاران در اجرای پروژه ها دانست و گفت باید برای سال ۹۸تدبیری در این خصوص اندیشیده شود.

خسروپور افزود: در سال ۹۸ اعتبارات اول سال از محل ۴ منبع اعتباری شامل اعتبارات سه درصد نفت و گاز، سرمایه ای استانی، قانون استفاده متوازن از امکانات کشور و ارزش افزوده حدود ۶۳۸۳۵۷ میلیون ریال می باشد که تاکید بر اتمام پروژه های نیمه تمام بوده و در طول سال از سایر منابع اعتباری نیز قطعاً شهرستان برخوردار خواهد شد.

وی اهم مطالبات شهرستان را با توجه به سیاست های شورای برنامه ریزی و توسعه استان ، اتمام پروژه های نیمه تمام از جمله اتمام ۶ مدرسه با ۶۰ کلاس درس با توجه به تراکم دانش آموزی و افزایش نرخ رشد دانش آموزی حدود ۴۵ هزار نفر، خط انتقال پساب شهرک صنعتی، سالن های ورزشی شهری و روستایی، طرح های هادی، روگذر وحدت و بازسازی و آسفالت راههای روستایی بطول ۶۰ کیلومتر در قالب ۱۰ پروژه روستایی و تامین آب شرب شهری و روستایی عنوان نمود و گفت لازم دستگاهها نسبت به این پروژه های اهتمام جدی داشته باشند .

سرپرست شهرستان بوکان در ادامه به مشکلات کمبود فضای اداری بخصوص اداره محیط زیست، میراث فرهنگی، بنیاد مسکن، محوطه ماشین آلات دستگاههای راهداری و حمل و نقل، ورزش و جوانان، مشکلات نقاط حادثه خیز شهرستان،تامین اعتبار جهت احداث ساختمان پلیس راه، اعتبارات مورد نیاز موزه بوکان، کمک به شهرداری ، تخلیه زندان قدیم و مسجد جامع اشاره کرد و تاکید کرد در اعتبارات سال ۹۸این پروژه ها باید دیده شود.