جلسه بررسی وضعیت معادن شهرستان بوکان

فرماندار بوکان؛

انتظار داریم سفر معاون وزیر صمت و هیات همراه نقطه عطفی در رشد و توسعه شهرستان به ویژه در حوزه معدن باشد.

✍️ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، «امین‌زاده» فرماندار بوکان در جلسه‌ بررسی وضعیت معادن شهرستان که با حضور معاون وزیر صمت و جمعی از مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد گفت: در حوزه معادن ما ۱۲۸ محدوده‌ی ثبت شده داریم که نشان از ظرفیت خوب شهرستان در حوزه معدن دارد. وی ادامه داد: از این تعداد ۷۷ مورد دارای پروانه اکتشاف هستند که متاسفانه تنها ۴ مورد هم اکنون فعال هستند.

«امین‌زاده» فرماندار شهرستان بوکان افزود: برای ۵۱ واحد، پروانه بهره‌برداری اخذ شده است که از این تعداد نیز تنها ۲۱ واحد فعال و ۳۰ واحد غیرفعال هستند.

وی اظهار داشت: انتظار داریم این سفر نقطه عطفی در رشد و توسعه شهرستان به ویژه در حوزه معدن باشد.

«امین‌زاده» بیان کرد: در شهرستان بوکان بیش از ۱۰ معدن فعال سنگ مرمریت، تراورتن و غیره داریم که مواد و مصالح استخراج شده به وسیله ماشین‌آلات به استان‌های همجوار ارسال می‌شوند. وی ادامه داد: این امر باعث فرسوده شدن آسفالت جاده‌ها و بروز تصادفات منجر به فوت با توجه به وضعیت نه چندان مطلوب جاد‌ه‌ها شده است.

فرماندار بوکان بیان کرد: با وجود موارد ذکر شده انتظار داریم نسبت به سرمایه‌گذاری جهت احداث کارخانجات سنگ‌بری در مقیاس بزرگ با فناوری روز در این شهرستان اقدام شود.

وی ادامه داد: بوکان غنی از معادن سنگ آهک و دارای ذخایر قابل توجه آهک است که می‌توان با احداث کارخانه تولید کاغذ از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کرد.

«امین‌زاده» در ادامه احداث کارخانجات فرآوری خاک‌نسوز با توجه به وجود ذخایر قابل توجه در منطقه را از مطالبات دیگر شهرستان عنوان کرد.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد که با تحقق مطالبات شهرستان در حوزه معدن، موجبات رشد و توسعه اقتصادی شهرستان و اشتغالزایی فراهم گردد.

 

 جلسه بررسی وضعیت معادن شهرستان بوکان با حضور «جعفری» معاون وزیر صمت و رئیس هیات مدیره سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، «امین‌زاده» فرماندار بوکان، «حبیب‌زاده» نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، «صادقی» معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی، «عزیزمحمدی» مدیر توسعه منطقه‌ای سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، «بابایی» مدیرکل صمت آذربایجان‌غربی و جمعی از مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

🗓 چهارشنبه‌؛ (۱۴۰۰/۰۴/۱۶)

#گزارش_تصویری
#معدن
#معاون_وزیر

@Farmandaribukan1