‍برگزاری جلسه هم‌اندیشی با مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و مخابرات استان آذربایجان‌غربی

‍ 🔹 برگزاری جلسه هم‌اندیشی نماینده مردم فهیم شهرستان بوکان در مجلس شورای اسلامی و سرپرست فرمانداری با مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و مخابرات استان آذربایجان‌غربی

▫️▫️ تا پایان سال جاری ۹۰٪ روستاهای شهرستان بوکان از طریق یکی از اپراتورها به اینترنت متصل می‌گردند

✍ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، جلسه هم‌اندیشی درخصوص مسائل و مشکلات حوزه ارتباطات و مخابرات با حضور «حاج انور حبیب‌زاده» نماینده مردم فهیم بوکان در مجلس شورای اسلامی، «خسروپور» سرپرست فرمانداری، «جلیل‌نژاد» مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان‌غربی، «نوری» مدیر مخابرات منطقه آذربایجان‌غربی، روسای ادارات مخابرات و پست و اصحاب رسانه در روز یک‌شنبه، مورخ ۰۸ تیرماه ۱۳۹۹ در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان بوکان برگزار گردید.

🔸 در این جلسه که «فاضلی» مدیر کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه آذر و «پورفیضی» مدیر منطقه شمالغرب شرکت خدمات ارتباطی رایتل نیز بصورت ویدیوکنفرانس حضور داشتند، بعد از بحث و گفتگوی حاضران و بیان مسائل، مشکلات و مطالبات شهرستان توسط «خسروپور» سرپرست فرمانداری و «حبیب‌زاده» نماینده مردم فهیم شهرستان بوکان تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

▫️۱. تا پایان سال جاری ۹۰٪ روستاهای شهرستان بوکان از طریق یکی از اپراتورها به اینترنت متصل گردند.

▫️۲. تعداد ۱۱۲ روستا تا پایان سال جاری از طریق اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در جریان فاز دوم واگذاری اینترنت روستایی به اینترنت وصل گردد.

▫️۳. اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات بدلیل حجم کم واگذاری اینترنت در فاز اول توسط شرکت های وب به روستاهای شهرستان که شامل ۱۴ روستا هستند در فاز دوم با اولویت قرار دادن شهرستان بوکان بعنوان اولین شهرستان در سطح استان نسبت ارائه خدمات اولویت دار واگذاری اینترنت اقدام نمایند.

▫️۴. تا پایان شهریورماه زیرساخت‌های لازم جهت برخوداری از اینترنت در کلیه روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان از طریق اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات فراهم گردد.

▫️۵. در روستاهای سطح شهرستان با اولویت روستاهای واقع در حریم شهر نسبت به تعریف زیرساخت‌های لازم در راستای نصب دستگاه‌های خودپرداز اقدام لازم معمول گردد.

▫️۶. از طریق شورای تامین شهرستان تمهیدات لازم به حفظ و نگهداری تاسیسات ارتباطی در محورها مواصلاتی در راستای جلوگیری از وقفه در ارائه خدمات بعمل آید.

▫️۷. از طریق اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدامات لازم در راستای توسعه فیبرنوری در روستاهای واقع در حریم شهر صورت پذیرد.

▫️۸. با همکاری مدیریت محترم مخابرات منطقه آذربایجان غربی تمهیدات لازم به استفاده از سایت کوه سلطان در راستای تقویت شبکه اینترنت روستای محور جاده برهان اقدام گردد.

▫️۹. از طریق فرمانداری شهرستان بوکان و همکاری ادارات برق و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اقدامات لازم به واگذاری امکانات زیرساختی برق و جاده دسترسی در راستای تقویت پوشش جاده محورهای مواصلاتی در حد مقدور اقدام گردد.

▫️۱۰ در صورت درخواست روستاهای شهرستان از طریق بخشداری‌ها مربوطه به دایر نمودن دفاتر ICT روستایی با ثبت نام در سایت مربوطه و امکان ارائه خدمات بانکی در این دفاتر، توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات بررسی و واگذاری اقدام گردد.

▫️۱۱. اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، مخابرات و تنظیم مقررات منظقه آذربایجان شرقی متعهد گردید در جلسه‌ای که دو ماه بعد تشکیل خواهد شد نسبت به ارائه گزارش و عملکرد خود در راستای اجرای مصوبات این جلسه اقدام نمایند.

▫️۱۲. مقرر گردید به لحاظ نیاز شهرستان اقدامات لازم به ایجاد سایت‌ها به شرح ذیل با تشخیص اداره کل فن آوری مبنی بر تقسیم کار بین شرکت های متولی اقدام گردد:

▫️▫️بخش موبایل جاده‌ای:

ایجاد سایت در روستاهای شرفکند، اختطار، بهبود پوشش بین روستای ملالر و شهر سیمینه و ایجاد سایت همراه اول در خروجی بوکان به سمت سقز

▫️ ▫️ بهبود اینترنت روستایی: ر

حاجی‌آباد، ملالر، شیخلر، یکشوه، شهریکند، کهریزه و کوره‌کانی، ایجاد سایت روستای جوانمرد، ایجاد سایت همراه اول در روستاهای ترکمانکندی، ینگیجه، ساریقامیش بهی و روستای قارنجه‌کوچک، جمبوغه، سدرآباد، منطقه‌ کوره‌های آجرپزی و در محوطه یا اطراف سد شهیدکاظمی

▫️▫️ واگذاری اینترنت به روستاهای:

ترکاشه، قشلاق، قزل‌گنبد، چهاردیوار، پاشبلاغ، ینگی‌کند، احمد‌آباد، قره‌داغ، درویشان، علی‌کند، کوره‌کانی، زیراندول و آغوتمان،قره براز، درزیولی

🔸 «روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان»

https://instagram.com/farmandaribukan

🌐 www.bookan-ag.ir