برگزاری شصت و ششمین جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا به ریاست استاندار آذربایجان غربی

برگزاری شصت و ششمین جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا به ریاست استاندار آذربایجان غربی

✍️ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، شصت و ششمین جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا با حضور مهندس «امین‌زاده» فرماندار شهرستان، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان و فرمانداران سراسر استان بصورت ویدیوکنفرانس در روز پنج‌شنبه، مورخ ۲۷ شهریورماه ۱۳۹۹ برگزار گردید.

در شصت و ششمین جلسه مدیریت و مقابله با بیماری کرونا؛

استاندار: کرونا در آذربایجان غربی روند افزایشی به خود گرفته است/ مردم ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی از حضور در تجمعات خودداری کنند/ لزوم نصب تجهیزات بهداشتی در مدارس/عزاداری های دهه آخر ماه صفر باید با رعایت جدی دستور العمل های بهداشتی و براساس مصوبات ستاد ملی برگزار شود/ طرح مراقبت از افراد بالای ۶۰ سال گسترش یابد/ فرمانداران بر نحوه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ادارات، بانک ها و مراکز تجاری نظارت جدی داشته باشند

▫️استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بیماری کرونا در استان روند افزایشی ملایمی به خود گرفته است گفت: اگر چه این روند در کل کشور مشهود است اما در صورتی که مراقبت و نظارت لازم انجام نگیرید شاهد سیر صعودی بیماری و ایجاد مشکل در بیمارستانها خواهیم بود.

✍️به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری عصر روز پنجشنبه در شصت و ششمین جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا با قدردانی از تلاش کادر مدیریت دانشگاه علوم پزشکی، روسای شبکه بهداشت، پزشکان و پرستاران و نیروهای خدماتی بیمارستانی از اهتمام نماینده ولی فقیه، مدیرکل تبلیغات اسلامی و روحانیون و هیات های مذهبی در رعایت دستورالعمل های بهداشتی در دهه اول ماه محرم نیز تقدیر کرد و گفت: انتظار می رود به جهت پیشگیری از روند صعودی بیماری کرونا عزاداری های دهه آخر ماه صفر با دستور العمل های جدی بهداشتی و طبق مصوبات ستاد ملی برگزار شود.

▫️وی با تاکید بر اینکه مردم و برخی مسئولین دچار یک بی تفاوتی اندک نسبت به بیماری کرونا شده اند افزود: جریان سخت و ادامه دار این بیماری نباید باعث شود تا مردم و مسئولین نسبت به آن دچار بی تفاوتی و عادی انگاری شوند.

▫️شهریاری ادامه داد: پرهیز از برگزاری و حضور در تجمعات و مهمانی ها و نیز رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کنترل بیماری بسیار موثر خواهد بود.

▫️استاندار آذربایجان غربی با اشاره به بازگشایی مدارس تصریح کرد: کمیته تجهیز مدارس به ملزومات بهداشتی باید هرچه سریعتر نسبت به رفع نواقصات و تامین نیازهای بهداشتی مدارس اقدام نمایند.

▫️شهریاری تداوم طرح مراقبت از افراد بالای ۶۰ سال را خواستار شد و گفت: این طرح ارزشمند در صورت گسترش می تواند نتایج موثری در کاهش ابتلا و مرگ و میرهای ناشی از کرونا داشته باشد.

▫️وی تقویت اطلاع رسانی، توجه فرمانداران به نحوه اجرای دستور العمل های بهداشتی در ادارات، مراکز تجاری و بانک ها و تداوم پویش های مردمی حمایت از اقشار آسیب پذیر را نیز مورد تاکید قرار داد.

 

 

🔸 «روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان»

اینستاگرام: 👇
https://instagram.com/farmandaribukan