برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان بوکان

🔸جلسه شورای اداری شهرستان بوکان با حضور امام جمعه، «مصطفوی» معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی، «خسروپور» سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان، «حبیب زاده» مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان غربی، بخشداران سیمینه و مرکزی، اعضای شورای تامین و شورای اداری و اعضای مجمع مشورتی زنان شهرستان بوکان با محوریت دهه مبارک فجر، برگزاری باشکوه انتخابات و مشارکت حداکثری، بیان مسائل و مشکلات عمده شهرستان و درخواست نگاه ویژه به لحاظ شرایط خاص شهرستان بوکان از مسئولان استانی برگزار شد.

🔸امام جمعه شهرستان بوکان ضمن تبریک دهه مبارک فجر و تاکید بر برگزاری باشکوه انتخابات از مسئولین سطح شهرستان تمجید و آنان را انقلابی و خدمتگزار مردم نامید و در ادامه با اشاره به مسائل و مشکلات موجود، ابزار امیدوار نمود تلاش همه در راستای رفع این کاستی ها باشد. «ماموستا احمدی» در ادامه به موضوعاتی از قیبل عدم گنجایش مسجد جامع شهر بوکان و لزوم تخصیص اعتبار، بیکاری جوانان تحصیلکرده بوکانی و پیامدهای ناشی از آن، گله مندی مردم از وضعیت اقتصادی و درخواست تشکیل فرمانداری ویژه پرداختند.

✍️ بە گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، «خسروپور» سرپرست فرمانداری در جلسه شورای اداری بیان نمود که در شهرستان بوکان 35 طرح و پروژه عمرانی در زمینه های عمران شهری، صنعتی، خدماتی، کشاورزی، عمران روستایی با اعتبار 842 میلیارد ریال که در بخش عمران روستایی با 10 پروژه با اعتبار 100 میلیارد ریال و در بخش عمران شهری 4 پروژه با اعتبار 206 میلیارد ریال و بخش صنعتی و خدماتی، کشاورزی با 9 طرح و اعتبار 147 میلیارد ریال و 11 پروژه کلنگ زنی با 490 میلیارد ریال به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر مورد بهره برداری و کلنگ زنی قرار گرفته اند. «خسروپور» مهمترین مشکلات شهرستان را حاشیه نشینی دانست و گفت اگر مساعدت مسئولان استانی همراه باشد در قالب ستاد بازآفرینی میتوان مناطق حاشیه نشین را سامان داد وی همچنین خواستار ارتقا فرمانداری بوکان به فرمانداری ویژه شد و گفت امروز افکار عمومی انتظار نگاه برابر دارند. «خسروپور» با اشاره به افتتاح و بهره برداری از ساختمان زندان جدید از پارسال از وجود زندان قدیم در داخل شهر علیرغم احکام قضایی انتقاد و درخواست کرد نسبت به تخلیه و تحویل به هلال احمر اقدام شود.

🔸در ادامه جلسه شورای اداری، «قزلجی» رییس شورای اسلامی شهر بوکان خواستار توجه ویژه مسئولان استان به این شهرستان شد. «قزلجی» همچنین خواستار تسریع در اجرای اتوبان سیمینه بوکان، زیر بار ترافیکی بردن کنار گذر، تسریع در انجام خط دوم انتقال آب به بوکان، کمک به اجرای پروژه های آبرسانی مجتمع ۱۵۷ روستا، برنامه ریزی برای اماکن رفاهی بانوان و بازنشستگان،مناسب سازی اماکن و معابر برای معلولان، لزوم احداث بیمارستان تامین اجتماعی، تسریع در روند تحویل ساختمان سابق زندان و تبدیل آن به مراکز خدماتی و پارکینگ طبقاتی، لزوم تجهیز بیشتر آتش نشانی های بوکان و سیمینه، کمک به ایجاد مراکز ترک اعتیاد و ضرورت ایجاد پل چهارم بر روی سیمینه رود حدفاصل امیرآباد و حمامیان شد.

🔸«مصطفوی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در پایان جلسه شورای اداری بوکان گفت: در انتخابات مجلس یازدهم ۱۳۳هزار و ۹۴۰ نفر در استان آذربایجان غربی برای اولین بار پای صندوق‌های رای می‌روند. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی، افراد رای اولی در شهرستان بوکان را ۹هزار و ٦۴۰ نفر اعلام کرد و افزود: ۷۰ درصد جمعیت استان واجد شرایط رای دادن هستند. مصطفوی تصریح کرد: در انتخابات پیش رو تعداد ۲هزار ۱۱۷ صندوق رای برای استان در نظر گرفته شده که ۴۵ هزار نفر نیروی کار نیز وظیفه برگزاری انتخابات را برعهده دارند.

«روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان»