بوکان دارای پتانسیل های خوب فرهنگی، هنری و اقتصادی است

بوکان دارای پتانسیل های خوب فرهنگی، هنری و اقتصادی است

✍️ به گزارش ایرنا؛ فرماندار بوکان روز یک‌شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بوکان گفت: این شهرستان دارای پتانسیل‌های خوبی در عرصه های مختلف فرهنگی، هنری و اقتصادی است که باید با توسعه زیرساخت‌ها آن را توسعه داد.

▫️محمد امین‌زاده افزود: باید استعداد و پتانسیل‌های شهرستان را با همکاری مسوولان استانی به بالفعل برسانیم و با تقویت زیرساخت های فرهنگی زمینه توسعه و  پیشرفت این شهرستان را در تمام زمینه ها بویژه فرهنگی فراهم سازیم.

▫️وی ادامه داد: بوکان با داشتن افراد شاخص و مطرح در عرصه های مختلف، قطب مهم فرهنگی، علمی، کشاورزی و صنعتی در آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود.

شورای فرهنگ عمومی به مثابه پارلمان فرهنگی هر منطقه است

◽️مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بوکان گفت: شورای فرهنگ عمومی هر استان و شهرستان به مثابه مجلس و پارلمان فرهنگی است که شخصیت‌های مختلف حقیقی و حقوقی در آن حضور پیدا می‌کنند.

▫️حجت الاسلام ناصر خدایاری افزود: شورای فرهنگ عمومی هم باید سیاستگزاری کند و هم به تمامی فعالیت‌های فرهنگی که به نحوی از آنها به حوزه عمومی جامعه برمی‌گردد نظارت داشته باشد.

▫️وی با بیان اینکه در شورای فرهنگ عمومی، مشکلات فرهنگی هر شهرستان مطرح و برای آن برنامه ریزی می‌شود، اظهار داشت: این جلسات هر ماه و سالانه ۱۲ جلسه باید تشکیل و مشکلات و ظرفیت فرهنگی هر استان و شهرستان در آن مطرح و برای آن برنامه ریزی شود.

▫️حجت الاسلام ناصر خدایاری با اشاره به اینکه آداب و رسوم روستایی دچار آسیب شده است، بیان کرد: فرهنگ و دستاوردهای گذشته را که به دست ما رسیده است باید حفظ کرده و مسوولان نیز باید توسعه روستایی را بر شهر مقدم بدانند.

▫️وی با بیان اینکه مهاجرت معکوس از شهر به روستاها نشانه توسعه متوازن به شمار می‌رود، اضافه کرد: باید مهاجرت معکوس مورد توجه مسوولان بوده و برای تسهیل آن تمام تلاش خود را به کار گیرند.

▫️وی از روستای "ناچیت" بوکان به عنوان روستای برتر دوست‌دار کتاب کشور یاد کرد و گفت: این روستا در جشنواره روستاها و عشایر دوست‌دار کتاب، به عنوان یکی از ۲۰ روستای برتر این جشنواره در سطح کشور انتخاب شد.

▫️مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی ادامه داد: کتابخانه روستای ناچیت به واسطه تلاش های خودجوش تعدادی از جوانان ضمن ارتقای سطح فرهنگ روستا و منطقه باعث شده تا در سطح کشور هم خوش بدرخشد.

▫️وی در ادامه همچنین با اشاره به نخستین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی افزود: همه آحاد جامعه بخصوص جوانان باید از این مرد بزرگ تاسی گرفته و منش و شخصیت وی را الگوی خود قرار دهند.

▫️وی از شهید سلیمانی به عنوان یک مکتب و ایدئولوژی یاد کرد و گفت: شهید سلیمانی برای ملت ایران جانانه خدمت کرد و در راه خدمت به مردم آزادیخواه جهان مرزها را درنوردید و به مردی فراموش نشدنی تبدیل شد.

بودجه اختصاص یافته به بخش فرهنگ و هنر بوکان بسیار ناچیز است

◽️امام جمعه بوکان نیز در این جلسه اظهار داشت: بودجه اختصاص یافته به بخش فرهنگ و هنر این شهرستان بسیار ناچیز است که این امر باید مورد توجه جدی مسوولان باشند.

▫️ماموستا ملاعباس احمدی ادامه داد: استکبار و رژیم غاصب صهیونیستی برای مورد حمله قرار دادن فرهنگ ما مسلمانان سالانه بودجه‌های فراوانی را هزینه می‌کنند که برای مقابله با آن باید بودجه فرهنگی کشور نیز افزایش پیدا ‌کند.

◽️در این جلسه هریک از اعضا به بیان دیدگاه و نظرات خود پرداختند./ایرنا

@Farmandaribukan